907
Масове впровадження Bitcoin: у Goldman Sachs назвали перевагу та недолік
— Фінтех і Картки
Масове поширення криптовалюти може призвести не тільки до зростання курсу цифрових валют, але і до кореляції вартості таких активів з традиційними ринками. У зв’язку з цим Bitcoin і альткойни можуть втратити свою інвестиційну привабливість.
Про це йдеться в дослідженні співкерівника відділу валютної стратегії Goldman Sachs Зака Пандла і його колеги Ізабелли Розенберг, яке опинилося в розпорядженні видання Bloomberg. Експерти стверджують, що криптовалюта перестала бути найкращим засобом захисту від інфляції.
Через відкат криптовалютного ринку, що триваює з листопада, вони називають масове впровадження активів «палицею з двома кінцями». Вони пояснюють це осіданням акцій технологічних компаній через підвищення процентних ставок Федеральною резервною системою США.
Пандл і Розенберг підкреслюють, що до скорочення капіталізації крипторинку на 40% призвели макроекономічні фактори — тобто події за його межами. Вони пояснюють це зростанням взаємозв’язку між світами криптоактивів і традиційних фінансів.
«Хоча це може підвищити вартість (криптоактивів. — Ред.), це, ймовірно, підвищить кореляцію з іншими змінними фінансового ринку, знижуючи диверсифікаційні переваги від володіння цим класом активів», — йдеться в записці.
Масове впровадження Bitcoin та інших криптовалют призведе до того, що вони позбудуться здатності приносити своїм інвесторам асиметричний прибуток в порівнянні з іншими типами активів, допускають стратеги Goldman Sachs. Це ж знизить і їх інвестиційну привабливість.
Водночас Пандл не став відмовлятися від результатів свого попереднього аналізу, згідно з якими протягом п’яти років Bitcoin може відняти частину частки золота на ринку інвестицій. Після цього курс першої криптовалюти зросте до $ 100 тис., а її прибутковість складе 17−18%.
Наостанок в Goldman Sachs резюмували, що привабливість і ціну деяких активів можуть підвищити подальший розвиток блокчейн-технологій, наприклад, метавсесвітів. Водночас, криптовалютам не вдасться позбутися чутливості до макроекономічних факторів, зокрема, посилення монетарної політики центральних банків.
За матеріалами: Обозреватель
Поділитися новиною