Угорщина запропонувала Україні потужності для імпорту газу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Угорщина запропонувала Україні потужності для імпорту газу

Енергетика
2258
Домовленість між «Оператором газотранспортної системи України» та оператором ГТС Угорщини FGSZ діятиме до 30 вересня 2022 року. Таким чином замовники послуг отримали можливість бронювати необхідні потужності для імпорту в Україну на квартальних аукціонах.
Наразі угода діє в тестовому режимі, проте оператори працюють над введенням гарантованих потужностей для імпорту з Угорщини на постійній основі, а також максимізацією їх рівня.
З 1 січня 2022 року ми збільшили гарантовані потужності для імпорту газу в Україну майже на 30% і відкрили доступ до нових джерел природного газу, в тому числі до СПГ терміналу на острові Крк в Хорватії, — розповів гендиректор ОДТСУ.
Також, за словами Сергія Макогона, гендиректора ОДТСУ, щоб диверсифікувати джерела постачання газу і посилити енергетичну безпеку України, ОДТСУ продовжує роботу над збільшенням гарантованих потужностей для імпорту газу з Угорщини на постійній основі.
Зараз, як ніколи, ми бачимо своє завдання в розширенні можливостей для доступу українських імпортерів до різних маршрутів і джерел походження природного газу з метою стабілізації ситуації в Україні при всіх сценаріях поведінки Газпрому, — поділився він.
Угода між ОДТСУ і FGSZ дозволяє фізично транспортувати до 8 мільйонів кубометрів природного газу на добу (2,9 мільярда кубометрів на рік) з Угорщини в Україну. Разом з наявними 27 мільйонами кубометрів добових потужностей зі Словаччини це збільшує загальний обсяг гарантованих можливостей для імпорту газу в Україну до 35 мільйонів кубометрів на добу
За матеріалами:
Телеканал 24
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас