В ДПС нагадали, які фінансові операції підлягають фінансовому моніторингу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В ДПС нагадали, які фінансові операції підлягають фінансовому моніторингу

Казна та Політика
4681
Finance.ua як портал, що дбає про ваші фінанси дізнався в Головного управління ДПС у м. Києві, які фінансові операції підлягають фінансовому моніторингу.
ДПС зазначає, що фінансовому моніторингу підлягають порогові фінансові операції, підозрілі фінансові операції (діяльність), визначення та розмір яких наведено у ст. 20 та ст. 21 Закону України від 06 грудня 2019 року № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон № 361) відповідно.
Фінансові операції є пороговими, якщо сума, на яку здійснюється кожна із них, дорівнює чи перевищує 400 тис. грн (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, – 55 тис. грн)
  • або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, банківських металах, інших активах, еквівалентну за офіційним курсом гривні до іноземних валют і банківських металів 400 тис. грн на момент проведення фінансової операції (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, – 55 тис. грн), за наявності однієї або більше таких ознак:
  • зарахування або переказ коштів, надання або отримання кредиту (позики), здійснення інших фінансових операцій у разі, якщо хоча б одна із сторін – учасників фінансової операції має відповідну реєстрацію, місце проживання чи місцезнаходження в державі (юрисдикції), що не виконує чи неналежним чином виконує рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення (в тому числі дипломатичне представництво, посольство, консульство такої іноземної держави), або однією із сторін – учасників фінансової операції є особа, яка має рахунок у банку, зареєстрованому в зазначеній державі (юрисдикції);
  • фінансові операції політично значущих осіб, членів їх сім’ї та/або осіб, пов’язаних з політично значущими особами;
  • фінансові операції із переказу коштів за кордон (в тому числі до держав, віднесених Кабінетом Міністрів України до офшорних зон);
  • фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів).
Також фінансові операції або спроба їх проведення незалежно від суми, на яку вони проводяться, вважаються підозрілими, якщо суб’єкт первинного фінансового моніторингу має підозру або має достатні підстави для підозри, що вони є результатом злочинної діяльності або пов’язані чи стосуються фінансування тероризму або фінансування розповсюдження зброї масового знищення.

Довідка Finance.ua:

Коли ви «непомітні» для держави. Ви можете не очікувати додаткових перевірок з боку банків або підрядників, і ваші рахунки не блокуються в таких випадках:
  • сплата комунальних послуг; податкові платежі; сплата штрафів; виплати обов’язкових зборів та платежів; покупка товарів або послуг за допомогою картки чи електронного платіжного засобу у разі, якщо ви вводите номер картки; зняття коштів з особистого рахунку.
Сума вашої операції не має значення, окрім випадків, в яких ліміти визначені спеціально:
  • готівкові перекази та операції Україною не більше ніж на 5 000 грн; кредитні платежі на суму до 30 000 грн. Усі ці перекази мають автоматично вбудовані дані про вас, і тому не потребують додаткової ідентифікації. Ви вважаєтесь надійним учасником процесу.
  • Для всіх інших операцій перевіряючі установи або особи можуть запросити документи для підтвердження джерела суми операції, щоб зрозуміти, чи підпадає діяльність під визначення ризикової.

Що таке фінансовий моніторинг. І чому ваш рахунок можуть заблокувати

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас