Як захиститись від штрафів комунальних служб
Якщо до вас завітали представники газової служби, електромереж, водоканалу або інших комунальних служб, які повідомляють про те, що виявлено незаконне підключення до мереж газу/електроенергії/води, насамперед, необхідно пам’ятати: незаконне врізання у газову мережу і неправильний зварювальний шов на старій трубі – це не одне й те саме.
Отже, представники служб стверджують, що повинні на місці підтвердити факт незаконного підключення з метою накладання штрафу. Finance.ua як портал, що навчає не платити зайвого, дізнався в Адвоката Права, що потрібно робити у таких випадках.
Перш за все – будьте стриманими, впевненими і зберігайте спокій. Скандали не завадять комунальникам скласти акт, а саме це основна мета їх візиту. Роздратовані, вони робитимуть все від них залежне, аби результати візиту пішли «в роботу» якнайшвидше. А час у цій ситуаці грає на вашу користь
Чи впускати контролерів до житла? Експерти не мають точної відповіді, але швидше так, аніж ні. Акт вони складуть у будь-якому випадку, але не провівши необхідні заміри, наприклад, діаметру труб всередині приміщення, вони це зроблять зовні. А вхідні труби цілком можуть виявитись більшого діаметру, що безпосередньо впливатиме на суму штрафу.
Фіксуйте. Проводьте фото- та відеофіксацію попри всі протести комунальників. Це, по-перше, стримуючий фактор для візитерів, по-друге, якщо справа дійде до суду, – це ваші докази. Якщо є можливість, покличте сусідів – вони можуть бути потенційними свідками з вашого боку.
Якщо акт вже складений у вашій присутності – попросіть копію. Якщо комунальники проти – сфотографуйте документ. Рано чи пізно ви його отримаєте поштою, але у цьому випадку краще раніше проконсультуватись з юристом чи самостійно пошукати відповіді, аби спланувати майбутні дії. За копією також можна сходити в офіс організації із письмовою заявою (проконтролюйте, аби її зареєстрували в канцелярії і залишили відмітку на вашому примірнику). Заяву, у якій необхідно вимагати надати копію акту, можна надіслати рекомендованим листом.
Чи підписувати акт? Відсутність вашого підпису жодним чином не вплине на рішення комунальників. Разом з тим, закріплені вашим підписом на акті пояснення на кшталт «З актом не згоден (-на). Незаконно не підключався (-лась). Електрикою не користуюсь», можуть надалі зіграти свою роль. Обов’язково залиште на акті актуальну дату.
Якщо вашоъ провини немає, у жодному випадку не варто погоджуватись на договір реструктуризації, який вам запропонують підписати одразу, або дещо згодом, після призначення штрафу. Підписуючи його, ви погоджуєтесь із тим, що незаконно підключились і згодні виплатити штраф, але частинами. Після цього в суді ви будете, в першу чергу, не доводити незаконність підключення, а пояснювати причини, чому ви погодились підписати договір. А реструктуризувати борг ви зможете й потім.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною