Основні тренди ринку праці в 2021 році: що змінилося — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Основні тренди ринку праці в 2021 році: що змінилося

Особисті фінанси
419
Складний у багатьох планах 2020 рік примусив роботодавців увійти у 2021 рік у мобілізованому стані. Бізнес передчував нові виклики, з якими доведеться зустрітися, тому підходив до роботи в нових реаліях більш свідомо та системно. Finance.ua як портал, що дбає про ваші доходи та стежить за ринком праці, дізнався у grc.ua про тенденції 2021 року на ринку праці.
Майже половина компаній (45%) вже у середині 2021 року стверджували, що їм вдалося впоратися із випробуваннями. Ще 15% зазначали, що спостерігали стабільну роботу бізнесу, незважаючи на складні умови.
Основні тренди:
Гібридний формат роботи. Компанії стають більш гнучкими.
Епідемія коронавірусу змусила компанії переглядати формати роботи та організацію робочого місця співробітників. Але якщо минулого року цей процес носив хаотичний характер, то у 2021 році бізнес масово впроваджує гібридний робочий простір. Прогнози стосовно того, що віддалений формат роботи не буде ефективним, не справдилися. Компанії стикнулися з тим, що співробітники призвичаїлися працювати з дому та не поспішають повертатися в офіси. Згідно з даними grc.ua, лише 59% пошукачів згодні працювати full-time в офісі. І це примушує роботодавців бути більш гнучкими та прислухатися до своїх працівників, аби залучати та утримувати талановитих співробітників.
Робоче місце проходить процес еволюції. Домашній офіс та комфортна робота з дому стають розповсюдженим явищем. А гібридний формат є компромісним варіантом між прагненням співробітників працювати у зручному для себе форматі домашнього офісу та бажанням роботодавців повернути працівників до очного формату.
Безперечним мінусом гібридного формату роботи для компаній стало відсторонення співробітників від корпоративних процесів, послаблення соціальних зв’язків та складність в розмежуванні особистого життя та роботи. Для того, аби утримувати рівень залученості співробітників, які працюють у віддаленому режимі, необхідні свідомі зусилля.
Широка географія співробітників. Remote, або віддалений формат роботи, тепер не є привілеєм лише IT-спеціалістів. Раніше ми спостерігали внутрішню релокацію з метою працевлаштування у великих містах, де зазвичай найбільше роботи. Тепер, аби отримати роботу, наприклад, у столичній компанії, не потрібно переїжджати у Київ. Глобальна тенденція ринку праці – широка географія рекрутингу в умовах віддаленої роботи. Співробітники можуть працювати з будь-якої точки світу, якщо компанія не вимагає постійного перебування офлайн в офісі. Це, з одного боку, дає компаніям більший вибір талановитих пошукачів. З іншого боку, у пошукачів, які претендують на робоче місце у провідних компаніях, збільшилася конкуренція.
Зміна цінностей. Баланс життя/робота виходить на ще більш високу позицію у пріоритетах працівників. Отримавши можливість працювати у зручному форматі, у зручний час та у зручному місці, співробітники стали ще більше цінувати власний психологічний та фізичний комфорт.
Well-being програми. Перебування у постійному психологічному напруженні та стресі через епідемію коронавірусу збільшило кількість випадків емоційного вигорання. Одним з основних трендів 2021 року було масове впровадження та розвиток програм турботи про психічне здоров’я в українських компаніях.
Подальша діджиталізація. Діджиталізація в українських компаніях відбувається протягом певного періоду і не є новим трендом. Але перехід на нові формати роботи в умовах коронакризи прискорив цифрову трансформацію проектів навчання, комунікацій та управління персоналом. Корпоративні чат-боти, соціальні мережі, ігрові додатки для навчання та комунікації всередині компанії стають все більш розповсюдженими у компаніях різних сфер. Впровадження цифрових технологій у HR-процеси вирішує ряд задач. Зокрема:
  • позбавляє рутини HR-спеціалістів;
  • надає можливість для зручного та оперативного збору даних для people-аналітики;
  • покращує комунікацію між працівниками та між співробітником і компанією;
  • змінює підходи до корпоративного навчання;
  • позитивно впливає на сприйняття HR-бренда та підвищує лояльність співробітників.
Робота компаній з покращення досвіду співробітника та кандидата. Одним з головних трендів HR-сфери та загалом ринку праці 2021 року стало посилення дій та заходів з покращення досвіду співробітника та кандидата. Якщо раніше компанії велику увагу приділяли формуванню та підтриманню клієнтського досвіду (customer experience – CX), то сьогодні більшого пріоритетного значення набув продуктивний та позитивний контакт між компанією та працівником.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас