673
День фінансів: рекордне зростання кількості ФОП, «економічний паспорт» для пенсіонерів, авіатуризм під час пандемії
У понеділок, 20 грудня, дізналися, чи допомагає українським авіаперевізникам держава і скільки українців залишили країну за 10 місяців 2021 року.
Зеленський підписав «ресурсний» законопроєкт. Президент України Володимир Зеленський підписав закон про збалансованість бюджетних надходжень — так званий ресурсний законопроєкт № 5600. Документ спрямований на зміцнення ресурсної бази бюджетів та запобігання бюджетних втрат через ухилення від оподаткування.
- Також Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», який регулює податкові умови спеціального правового режиму «Дія City».
Рекордне зростання кількості ФОП. Як свідчать дані Опендатабот, в Україні вже кілька років відзначається зростання кількості приватних підприємців. Поточного року кількість ФОП в країні зросла на 85 тис. і сягнула майже 2 млн. Це найбільші показники за останні 5 років.
- Крім того, дані Опендатабот свідчать про те, що за 10 місяців 2021 року країну залишили і все ще не в’їхали назад понад 600 тис. українців. Це найбільший показник за останні 11 років.
«Економічний паспорт» не тільки для дітей. Як повідомив голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, ініціативу про «економічний паспорт» треба розширювати на пенсіонерів. Оскільки у них, особливо старших за 70−80 років, взагалі немає можливості додаткових заробітків, і їм треба отримувати безумовний базовий дохід». Крім пенсіонерів розширити дію «економічних паспортів» можуть і на українців, які народилися до 2019 року. Однак це теж поки що тільки в планах.
- У свою чергу міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що Україна стоїть на порозі ухвалення законопроєкту про введення обов’язкової накопичувальної системи, запуск якої очікує вже 16 років. Якщо Рада ухвалить законопроєкт, це буде хороший сигнал для всіх: для чиновників, експертів, людей, політиків про те, що потрібно робити далі.
НКЦПФР видала ліцензію ТОВ «Мульти-інвестиції». НКЦПФР видала ліцензію на торгівлю фінансовими інструментами ТОВ «Мульти інвестиції». Компанія планує запустити власний мобільний додаток для інвесторів і працюватиме за напрямами брокерської діяльності, субброкерської діяльності, інвестиційного консультування.
- Відзначимо, що нові інформаційні технології і швидке зростання науково-технічного прогресу мають прямий вплив на розвиток ринку банківських послуг. Користувачі фінансових сервісів поступово переходять в цифрову сферу, віддаючи перевагу онлайн послугам. Це привід приймати швидкі рішення, застосовувати нові технології і вносити зміни в свою роботу. У матеріалі за посиланням дізнавайтеся про тренди фінтеха 2022.
Нові правила в’їзду до Польщі. 17 грудня 2021 року Рада Міністрів Республіки Польща ухвалила зміни в порядку пропуску громадян, які прибувають до Республіки Польща з-за меж Європейського Союзу (в тому числі і з України). Зміни доповнили категорію осіб, яким для в’їзду до Польщі не потрібен негативний результат тестування.
За часів пандемії авіаперевезення стали в перший ряд бізнес-жертв по всьому світу. «Коронавірусний» 2020 рік називають найгіршим в історії авіації – тоді чисті збитки авіакомпаній перевищили $126 млрд. Finance.ua поспілкувався з СЕО авіакомпанії SkyUp Airlines Дмитром Сєроуховим і дізнався, як авіаперевізники в Україні виживають під час карантину, як вирішують питання і невдоволення пасажирів, і чи потрібен нашій країні національний авіаперевізник:
У будь-яку сусідню країну літати дешевше, ніж по Україні ✈
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною