Розмір платіжки за комуналку зріс за рік майже вдвічі
Нарахування за житлово-комунальні послуги з урахуванням електроенергії в жовтні 2021 року склали 16,4 млрд грн. Це на 49% більше, ніж у жовтні минулого року (11 млрд грн).
Згідно з даними Держстату, у жовтні 2021 року населенням країни сплачено за житлово-комунальні послуги 12,4 млрд (75,2% нарахованих за цей період сум).
Чи можуть у вас забрати житло за борги?
Борги за комуналку. Заборгованість населення зі сплати за житлово-комунальні послуги на кінець жовтня 2021 року склала 66,6 млрд грн, що на 4,1 млрд грн більше, ніж місяцем раніше (61,5 млрд грн). Самі борги розподілилися так:
- за постачання та розподіл природного газу українці заборгували 26,1 млрд грн;
- за постачання теплової енергії та гарячої води — 19,3 млрд грн;
- за постачання та розподіл електричної енергії – 7 млрд грн;
- за централізоване водопостачання та водовідведення — 6,4 млрд грн;
- за управління багатоквартирним будинком — 5,6 млрд грн;
- за надання послуг з вивезення побутових відходів — 1,2 млрд грн.
Довідка Finance.ua:
- за даними опитування фонду Соціологічної групи «Рейтинг», більшість українців (59%) вважають, що при зростанні цін на газ в Європі тарифи в Україні не повинні зростати, 33% зазначили, що вони можуть незначно зрости, але держава повинна частково компенсувати різницю;
- згідно з консенсус-прогнозом, який опублікувало Міністерство економіки, в Україні в 2022 році тарифи на газ підвищать на 20%. При цьому електроенергія подорожчає на 17,5%, а гаряча вода та опалення — на 16%. Як подорожчають тарифи до 2024 року — читайте тут.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною