0 800 307 555
0 800 307 555

Знайдено унікальне «сховище» рекордних запасів літію для акумуляторних батарей


Знайдено унікальне «сховище» рекордних запасів літію для акумуляторних батарей

Каліфорнія може стати головним центром у Північній Америці з видобутку та виробництва літію для електромобілів. Незвідані раніше запаси літію виявлені в озері Солтон-Сі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Auto News.

Озеро площею 88 квадратних кілометрів сформувалося після розливу річки Колорадо в 1905 році і є сховищем величезних геотермальних покладів літію. За даними Міністерства енергетики США, це озеро може “віддавати” близько 600 тисяч тонн літію на рік, що більше, ніж зараз потрібно США. Стартап Controlled Thermal Resources зголосився налагодити видобуток літію в диво-озері.

Американські чиновники знали про поклади літію в озері досить давно, але, за словами виконавчого директора Controlled Thermal Resources Рода Колуелла, досі видобуток літію був економічно недоцільним.

Літій в Солтон-Сі перебуває у зваженому стані в дуже гарячій рідині, і його легше видобути, ніж при традиційній видобутку. У цьому районі вже працюють одинадцять геотермальних електростанцій, які беруть літій із землі при витяганні розсолу для виробництва пари. Потім літій повертається в землю.

Зараз будується новий об’єкт, який об’єднає геотермальну електростанцію ​​ і окрему ділянку видобутку літію. Controlled Thermal Resources заявляє, що зможе витягувати 300 000 тонн літію на рік, щойно об’єкт буде повністю введений в експлуатацію.

На сьогодні General Motors вже інвестувала в Controlled Thermal Resources і співпрацює зі стартапом, щоб отримати літій з Каліфорнії. Літій для акумуляторів з озера почнуть виробляти в 2024 році. Більша частина літію, що використовується наразі в автомобільній промисловості, надходить з Австралії, Китаю, Болівії, Чилі та Аргентини.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua