0 800 307 555
0 800 307 555

Київстар оцінив, скільки коштуватиме покриття 4G-мережею 99% населення України


Київстар оцінив, скільки коштуватиме покриття 4G-мережею 99% населення України

Додаткові витрати мобільного оператора на розширення покриття мережею 4G-зв’язку 99% населення України можуть становити до 14 млрд грн.

Про це заявив президент компанії Київстар Олександр Комаров.

Читайте також: До кінця 2021 року кількість користувачів 5G досягне 580 мільйонів

Комаров розповів, що у 10 областях України покриття 4G-мережею Київстар становить 90%, при цьому найкраще покриття — у Київській, Дніпропетровській та Житомирській областях (93−94%).

«Покрити одну область на 99% за населенням — це божевільні цифри. Одна область, причому вже добре побудована і відносно компактна – це 300 млн грн додаткових інвестицій, при цьому на 90% у нове будівництво», — сказав він.

Комаров підкреслив, що це вимагає прокладання оптоволоконної інфраструктури та підключення, що для оператора є суттєвим фінансовим навантаженням.

Він також зазначив, що у більшості країн світу такі проекти реалізовуються у форматі державно-приватного партнерства, яке будується на кількох схемах: або через фонд універсальних послуг, з якого компенсується покриття сільської місцевості; або через певні податкові пільги.

«Загалом проект по країні – це 300 млн, помножених на 24 області. Ми розуміємо, що це порядок, який лежить у діапазоні 12−14 млрд грн, і навіть дещо більший», — заявив Комаров.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua