0 800 307 555
0 800 307 555

ТОП-5 активів збанкрутілих банків, проданих у 2021 році


ТОП-5 активів збанкрутілих банків, проданих у 2021 році

В результаті банкопаду, який відбувся в Україні внаслідок фінансової кризи 2014−2017 років, було визнано неплатоспроможними 100 банків. Всі вони перейшли під управління Фонду гарантування вкладів, який виводить ці установи з ринку і продає їхні активи для розрахунків з кредиторами.

З початку 2021 року сума продажу активів збанкрутілих банків склала майже 2 млрд грн, а в цілому з початку банкопаду склала близько 30 млрд грн.

ТОП-5 лотів, проданих з початку 2021 року:

 • Головний офіс «ВТБ Банку» площею 5 975,3 кв. м разом із земельною ділянкою в самому центрі столиці – на перетині вулиці Пушкінської та бульвару Тараса Шевченка. Ці активи були продані одним лотом за 294,3 млн грн.
 • Будівля «Родовід Банку» площею 6077,1 кв. м в Києві на Подолі, розташована на вул. Сагайдачного, 17. Ціна продажу склала 280,6 млн грн.
 • Пул кредитів «Дельта Банку» і банку" Фінанси та Кредит", проданий за 269 млн грн.
 • Портфель кредитів банку «Фінансова ініціатива», частина з яких перебуває в заставі НБУ, проданий за 148 млн грн.
 • Готель «Вікторія» «Місто Банку» на узбережжі Чорного моря в Одесі, який продано за 139,3 млн грн.

Продаж активів було здійснено в електронній системі Prozorro. Продажі яка забезпечує відкритість і прозорість інформації про лоти.

Всі активи збанкрутілих банків, які виставляються на аукціони, можна розділити в основному на дві категорії: нерухомість і права вимоги за кредитами. Останні становлять майже 80% всіх активів і продаються значно складніше, ніж нерухомість, оскільки найчастіше ці кредити є беззаставними або зі «сміттєвим» забезпеченням, а також мають прострочення 7−10 років. Однак частина кредитів — працюючі, вчасно обслуговуються позичальниками і є привабливими активами для гравців банківського ринку.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua