0 800 307 555
0 800 307 555

Що буде, якщо не дотримуватись строку депозиту


Що буде, якщо не дотримуватись строку депозиту

Finance.ua як портал, що дбає про ваші заощадження, дізнався про наслідки недотримання строку депозиту.

Як пояснює ФінКульт, щоб уникнути неприємних ситуацій, на момент укладання депозитного договору в банку, бажано завжди передбачати терміни депозиту.

“В житті буває по-різному, іноді гроші залишаються на рахунку в банку довше обумовленого періоду, а інколи, в залежності від життєвої ситуації, їх потрібно зняти раніше. Якщо ви не забираєте свій депозит після закінчення терміну дії депозитного договору, банк зазвичай переводить їх на рахунок до запитання, за яким відсотки не нараховуються або складають 1–2% на рік”, – сказано в повідомленні.

По вкладу строковому дострокове повернення коштів визначається умовами договору: з можливістю дострокового повернення або ж без такої можливості.

По вкладу з достроковим поверненням коштів, договором визначаються умови щодо строків подачі заяви на дострокове розірвання договору та процентної ставки, яка буде застосована банком. У таких випадках банк розглядає такий вид депозиту, як вклад на вимогу (до запитання) і виплачує відповідну відсоткову ставку. Якщо депозит з меншим терміном – дохід зменшується.

“У договорі може бути прописано, що якщо сума велика, то її доведеться замовляти заздалегідь. Це пов’язано з особливостями роботи каси та наявністю ліміту коштів. Якщо існує ймовірність забрати кошти достроково, обирайте банк і внесок так, щоб звести витрати до мінімуму. Якщо ви достроково розриваєте договір зі сплатою відсотків щомісячно – банк утримає надлишково сплачені вам відсотки із суми вкладу”, – наголосили у ФінКульті.

Важливо уважно читати депозитний договір перед тим, як його підписати. У депозитному договорі має бути чітко зазначено, що саме відбудеться з коштами після закінчення строку депозиту та чи мають бути перераховані кошти на ваш поточний/картковий рахунок. Оскільки може трапитись так, що ви прийшли в банк отримати гроші за депозитним договором, а банк продовжив строк депозиту ще на рік. Зазвичай клієнт дає згоду на автопролонгацію, коли підписує договір з відповідною умовою. Якщо договір укладено онлайн – ставить «галочку» у відповідному полі в мобільному додатку.

“Тому, уважно читайте договір, звертайте увагу не лише на наявність в договорі пункту про автопролонгацію, а й цікавтеся умовами такої автопролонгації: на який термін буде продовжено договір, яка буде відсоткова ставка по депозиту на продовжений період. Щоб уникнути незрозумілих ситуацій з пролонгацією – відключіть автоматичну пролонгацію ще на етапі укладення договору”, – додали у ФінКульті.

До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.

Отримати більше з депозиту

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua