0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ оприлюднить звіт про дотримання вимог фінмоніторингу під час податкової амністії


НБУ оприлюднить звіт про дотримання вимог фінмоніторингу під час податкової амністії

За підсумками проведення податкової амністії в Україні Національний банк підготує і оприлюднить спеціальний звіт, в якому проаналізує, чи дотримувалися банки правила фінансового моніторингу стосовно коштів, які амністувалися українцями.

Про це йдеться в оприлюдненому Меморандумі з Міжнародним валютним фондом про економічну та фінансову політику.

Відповідний звіт стосуватиметься банків, що беруть участь у податковій амністії, та включатиме вибіркову вибірку бенефіціарів.

“Що стосується добровільного податкового декларування, Ми забезпечимо, щоб ця програма повністю відповідала законодавству у сфері протидії відмиванню коштів і боротьбі з корупцією, а ризик зловживань і відмивання грошей було істотно знижено”, – йдеться в документі.

Зазначимо, що вимоги банків щодо фінансового моніторингу коштів у ході податкової амністії називали однією з ключових перешкод кампанії добровільного декларування доходів.

Готівкові кошти, які українські платники податків хочуть легалізувати в рамках амністії, необхідно покласти на спеціальний банківський рахунок.

Закон про амністію не звільняв такі кошти від фінансового моніторингу, зокрема, на предмет відмивання доходів, причетності до тероризму або торгівлі зброєю і людьми.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua