0 800 307 555
0 800 307 555

Регіональні компанії погіршили оцінку бізнес-клімату — дослідження


Регіональні компанії погіршили оцінку бізнес-клімату — дослідження

Finance.ua як портал, що дбає про ваші доходи, дізнався, що в більшості регіонів України переважній частині підприємств складно вести бізнес.

Про це свідчать дані дослідження Європейської бізнес асоціації (EBA), повідомляє пресслужба EBA.

Наразі у більшості регіонів переважній частині підприємств складно вести бізнес, хоча минулого року переважали задовільні оцінки. На першому місці за легкістю ведення бізнесу опинився Західноукраїнський регіон – 2,95 балів з 5-ти можливих, на другому місці розташувався Харків – 2,69 балів, на третьому місці Дніпро – 2,34 балів, а на останньому опинився Південноукраїнський регіон – 2,25 балів. Інтегральна оцінка усіх регіонів розташована у негативній площині.

Львів

Львівські підприємці оцінили бізнес-клімат в Україні найвище з усіх регіонів. Так, 52% опитаних стверджують, що рівень розвитку бізнес-клімату в регіоні задовільний (минулого року таких було 74%), думки ж інших розділилися – 24% говорять, що їм складно вести бізнес, а інші 24% стверджують, що легко. Минулого року тільки 6% оцінювали умови ведення бізнесу як сприятливі.

Читайте також: Зростання бізнесу у найближчі три роки очікують 76% українських компаній – опитування

До ТОП-3 факторів, що негативно впливають на легкість ведення бізнесу в регіоні, респонденти віднесли (1) бюрократію, (2) корупцію, (3) незадовільний стан інфраструктури. Минулого року цей антирейтинг в регіоні очолювала корупція, а бюрократія була на третьому місці.

Одеса

Підприємці Південного регіону найгірше оцінили поточний бізнес-клімат. 56% опитаних відповіли, що їм складно вести бізнес у регіоні, інші 44% – що задовільно. Жоден підприємець не відповів, що йому легко працювати, хоча минулого року таких було 13%.

До ТОП-3 факторів, що негативно впливають на легкість ведення бізнесу в регіоні, респонденти віднесли (1) корупцію, (2) бюрократію, (3) незадовільний стан інфраструктури. Цього року фактор корупції вийшов на перше місце.

Харків

Бізнес Харківського регіону також дещо погіршив оцінку поточних умов роботи. Так, 45% переконані, що вести бізнес у регіоні складно, інші 41% відповіли, що задовільно, і ще 14% вважають, що легко. Минулого року більшість, а саме 61% оцінювали умови роботи як задовільні.

Трійка факторів, що ускладнюють діяльність бізнесу, не змінилася з минулого року, змінився тільки їх порядок – це (1) бюрократія, (2) корупція, (3) відсутність верховенства права.

Дніпро

Переважна більшість, а саме 52% стверджують, що їм вести бізнес складно, 43% – задовільно, і ще 5% – легко. Минулого року, до речі, останніх не було зовсім. На легкість ведення бізнесу в регіоні, в першу чергу, негативно впливає (1) корупція, (2) бюрократія, (3) ускладнені взаємини з органами влади. Останній чинник, до речі, згадується тільки представниками Дніпра у ТОП-3 негативних факторів впливу на інвестклімат.


Інфографіка: ЄБА

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Опитування
В Контексті Finance.ua