0 800 307 555
0 800 307 555

Дослідження Oracle: для кар'єрного розвитку співробітникам потрібна підтримка ШІ


Дослідження Oracle: для кар'єрного розвитку співробітникам потрібна підтримка ШІ

Проведене компаніями Oracle і Workplace Intelligence дослідження продемонструвало невтішні результати: більшість опитаних офісних співробітників відчувають складнощі з кар’єрним розвитком і особистим життям.

При цьому учасники опитування висловили надію, що штучний інтелект і нові технології допоможуть їм подолати труднощі краще, ніж радники-люди.

В ході опитування, проведеного серед 14 600 офісних співробітників, менеджерів, керівників HR-служб і топ-менеджерів в 13 країнах, з’ясувалося, що в постпандемійному світі більшість опитаних відчувають проблеми в робочій і особистій сферах — на 80% співробітників негативно вплинули події минулого року. У числі особливих «демотиваторів» — фінансові втрати, погіршення психічного здоров’я, а також почуття «відключеності» від власного життя.

При цьому більше половини опитаних назвали 2021 рік навіть більш стресовим, ніж 2020-й, а 76% «почуваються в пастці в своєму особистому просторі», багато хто турбується за майбутнє, страждає від рутини і самотності.

За результатами опитування з’ясувалося, що люди прагнуть до змін, здатних повернути почуття впевненості в професійній діяльності та особистих відносинах. Виявилося, що 93% опитаних провели переоцінку життя, для 88% змінилося саме значення слова «успіх», 75% відчувають професійний застій, а готові змінювати своє життя 83% респондентів. При цьому в 2022 році багато хто висловлює готовність відмовитися від довгих відпусток, фінансових бонусів і навіть частини зарплати заради можливості кар’єрного зростання.

Для зміни свого життя люди готові покластися на технології. З’ясувалося, що 85% розраховують на те, що технології допоможуть їм вибрати навички, необхідні для розвитку, 75% вважають за краще покластися на рекомендації роботів щодо зміни життя, а 82% опитаних впевнені, що роботи краще допомагають розвитку кар’єри, ніж люди — вони дають неупереджені рекомендації.

І, звичайно, 87% співробітників впевнені, що роботодавцям слід уважніше поставитися до їхніх потреб. Крім того, 55% співробітників воліли б залишитися в компанії, яка застосовує алгоритми ШІ та інші технології для підтримки кар’єрного розвитку.

За словами керуючого партнера Workplace Intelligence Дена Швабеля, інвестиції в навички та розвиток кар’єри дозволяють співробітникам «повернути відчуття контролю над професійним та особистим життям».

Як вважає директор з продажу бізнес-додатків Oracle в Росії Павло Новіков, незважаючи на численні проблеми, в період пандемії співробітники змогли вибудувати систему пріоритетів: «Тепер, щоб залучити талановитих працівників і утримати їх, бізнесу потрібно вкладатися в процеси розвитку співробітників, прокладати для них персональні траєкторії кар’єрного розвитку і повністю автоматизувати цей процес, щоб фахівці не почувалися ізольованими, незважаючи на віддалену роботу».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua