0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ відсудив готель «Салют» за борги банку Жеваго


НБУ відсудив готель «Салют» за борги банку Жеваго

Суд задовольнив позов Національного банку до ПрАТ «Готель «Салют» про стягнення переданого в іпотеку НБУ готелю в центрі Києва.

Господарський суд Києва 25 жовтня 2021 року задовольнив позов Національного банку про стягнення на передану в іпотеку НБУ будівлю готелю «Салют» шляхом продажу на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження, повідомляє НБУ.

ПрАТ «Готель «Салют» є майновим поручителем за зобов’язаннями збанкрутілого банку «Фінанси та Кредит» перед Нацбанком за кредитами рефінансування.

Йдеться про нежитлову будівлю готелю «Салют» загальною площею 12 255 кв. м, яка розташована у Києві по вул. Мазепи Івана, 11-Б і належить ПрАТ «Готель «Салют». Заставна вартість нерухомого майна – 480,868 млн грн (відповідно до договору іпотеки).

У 2008 році ПрАТ «Готель «Салют» уклало з НБУ договір іпотеки у забезпечення виконання зобов’язань за наданими банку «Фінанси та Кредит» кредитами рефінансування. Отже, ПрАТ «Готель «Салют» взяло на себе майнові зобов’язання з погашення банком кредитів рефінансування за рахунок майна.

Оскільки банк не виконував кредитні зобов’язання, у листопаді 2016 року Нацбанк звернувся до Господарського суду Києва з метою звернення стягнення на майно в судовому порядку.

3 червня 2020 року Госпсуд у межах справи про банкрутство ПрАТ «Готель «Салют» визнав вимоги НБУ на 4,1 млрд грн як забезпечені заставою майна боржника.

Однак 13 липня 2020 року суд з огляду на визнані вимоги у справі про банкрутство підприємства, закрив провадження у цій справі, з яким НБУ не погодився та оскаржив у касаційному порядку.

24 березня 2021 року Верховний Суд задовольнив скаргу Нацбанку та скасував ухвалу про закриття провадження у справі про звернення стягнення, а справу направив для розгляду судом по суті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua