0 800 307 555
0 800 307 555

НКРЕКП спростувала інформацію щодо можливого зростання тарифів на розподіл газу


НКРЕКП спростувала інформацію щодо можливого зростання тарифів на розподіл газу

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) спростувала заяву щодо підвищення тарифів на розподіл природного газу.

Finance.ua як портал, що дбає про ваші фінанси, передає деталі повідомлення регулятора.

«Повідомлення про підвищення тарифів на розподіл природного газу, які тиражуються у засобах масової інформації, не відповідають дійсності », — сказано в повідомленні.

Зазначається, що згідно з чинним законодавством, тарифи на послуги розподілу природного газу на наступний рік затверджуються НКРЕКП щорічно, як правило — у грудні попереднього року. Тож жодних рішень про затвердження таких тарифів на наступний рік не ухвалювалось.

Читайте також: Нафтогаз назвав ціну газу для бюджетних установ і клієнтів ПОН

«За оперативними узагальненими розрахунками, навіть гіпотетичне корегування тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік в середньому по Україні не має перевищувати рамки інфляційних процесів», — зазначає регулятор.

Наміри окремих операторів газорозподільних мереж (облгазів) надзвичайно суттєво підвищити тарифи на розподіл природного газу не означають, що такі наміри можуть бути реалізовані, вважає регулятор.

За інформацією пресслужби, у проектах розрахунків, які публікуються операторами газорозподільчих мереж на своїх офіційних сайтах в жовтні цього року, пропонується зростання тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік від 61% (ВАТ «Кіровоградгаз») до 443% (АТ «Луганськгаз»). Оператори пояснюють такі проекти розрахунків здебільшого різким зростанням ринкової ціни природного газу.

«НКРЕКП затверджує не бажані тарифи і не наміри окремих компаній, а виключно економічно обґрунтовані тарифи, які відповідають інтересам усіх учасників ринку природного газу, а головне — інтересам споживачів», — повідомив регулятор.

Зазначається, що обґрунтованість усіх проектів розрахунків, наданих до НКРЕКП, буде ретельно перевірена. Досвід минулих років свідчить, що тарифи на розподіл природного газу затверджуються у розмірах, які значно нижче, ніж попередньо розраховані операторами газорозподільчих мереж (облгазів). Немає підстав сумніватися, що так буде і в цьому році.

«Наявні у ЗМІ повідомлення про нібито зростання тарифів на розподіл природного газу є неправдивими. Оприлюднені наміри операторів газорозподільчих мереж (облгазів) свідчать лише про те, що НКРЕКП змушена буде особливо уважно проаналізувати їх на предмет маніпуляцій, щоб рішення регулятора було виключно обґрунтованим», — підкреслили в Нацкомісії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua