0 800 307 555
0 800 307 555

Відключення електроенергії в Україні взимку цілком реальні - експерт


Відключення електроенергії в Україні взимку цілком реальні - експерт

Імпорту електроенергії в Україну з Білорусі та Росії може не вистачити.

Про це розповів експерт Фонду енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

«На жаль, цих потужностей — 3 тисячі МВт з боку Росії і 900 МВт з боку Білорусі – може навіть не вистачити при необхідних потребах. Дефіцит вугілля означає, що теплові електростанції не зможуть маневрувати в ранкові та вечірні періоди. Замість них будуть маневрувати атомні блоки. Це небезпека „Енергоатому“. Коли вони кажуть, що будуть працювати 14 блоками, це означає Те, що блоки будуть маневрувати. Колишній президент „Енергоатому“ в 2017 році визнав, що такі ігри з маневруванням призвели до технологічних проблем і подальших ремонтів, витрат „Енергоатому“. Тут нас те саме чекає», — сказав Юрій Корольчук.

Експерт описав сценарій, який чекає Україну через кризу з електроенергією.

«На нас чекає або спалювання газу на теплових електростанціях, якого теж дефіцит. І до чого ми також можемо прийти, це, дійсно, віялові відключення. Коли вони відбуваються, це не означає, що все було добре. У всього є своя ціна. Будуть в першу чергу обмежувати в електроенергії промислових споживачів, а потім вже населення. Це реальність нашої зими, яка може статися», — зазначив Юрій Корольчук.

Нагадаємо, білоруська електроенергія може надійти в Україну на початку листопада. Підготовча робота з цього приводу вже розпочата: на 22 жовтня призначено офіційний конкурс на доступ до перетину ЛЕП між Україною та Білоруссю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua