0 800 307 555
0 800 307 555

У «Нафтогазі» розповіли, якою буде ціна на газ для населення цієї зими


У «Нафтогазі» розповіли, якою буде ціна на газ для населення цієї зими

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» має достатньо газу для забезпечення всіх потреб населення.

Про це заявив голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

Читайте також: Зеленський: В Україні достатньо газу за нормальними цінами

«Хочу всіх заспокоїти та відповідально сказати, НАК „Нафтогаз“ має достатньо газу для забезпечення всіх потреб населення. І ми, продаючи газ за ціною 7,42 грн для потреб населення, робимо так, щоб ціна на газ для потреб населення цієї зими не піднімалася», — сказав він.

Вітренко також зазначив, що стосовно інших категорій споживачів, зокрема бюджетних організацій, «ситуація складна».

«Коли ціни на ринку почали підвищувати дуже стрімко, з’ясувалося, що більшість постачальників — це недержавні компанії, вони є ненадійними постачальниками, вони не виконують свої забов’язання. І тут якраз в оперативному порядку і „Нафтогаз“, і уряд вирішують цю проблему, коли інші приватні постачальники фактично не виконують свої забов’язання. Ми робимо так, щоб ці бюджетні установи зараз змогли купувати газ у надійного постачальника, такого, як „Нафтогаз“, за ціною, яка є в два-три рази нижчою, ніж поточна спотова або місячна ціна, щоб вони купували за фіксованою та прогнозованою ціною», — пояснив Вітренко.

Довідка Finance.ua:

  • 30 вересня Кабінет Міністрів, НАК «Нафтогаз України» та Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України підписали меморандум про взаєморозуміння, яким передбачено, що під час опалювального сезону 2021−2022 років тарифи на тепло та гарячу воду для населення не зростатимуть;
  • водночас, у «Нафтогазі» заявляли, що школи, дитячі садки та лікарні та інші бюджетні організації зможуть купити газ по 13,7 грн за кубометр. Але це без урахування податку на додану вартість та ціни транспортування;
  • при цьому, для побутових споживачів у нашій країні діє річна пропозиція ціни газу від 7,96 до 13,5 грн за кубометр, а для підприємств теплокомуненерго «Нафтогаз» пропонує трирічні контракти за ціною 7,42 грн за кубометр на перший рік.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua