0 800 307 555
0 800 307 555

Подарунок на повноліття: особливості відкриття депозиту на користь третьої особи


Подарунок на повноліття: особливості відкриття депозиту на користь третьої особи

Якщо ви хочете накопичити кошти в банку для дітей або онуків чи подарувати кошти родичам або друзям не в конверті, а у вигляді банківського вкладу, можна скористатися такою послугою як відкриття вкладу на користь третьої особи.

Finance.ua дізнався від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про умови таких договорів.

Істотною умовою договорів на користь третьої особи є обов’язкове зазначення прізвища, ім’я та по батькові цієї особи. При цьому документи третьої особи та її присутність під час укладання договору не потрібна.

Особливості укладання такого договору:

  • поки особа, на користь якої відкрили депозит, не набуде права вкладника, вклад належить тому, хто його відкрив. Тобто до зазначеного моменту така особа може отримувати відсотки за вкладом, достроково розірвати або змінити договір за угодою з банком;
  • третя особа набуває права вкладника лише при пред’явленні до банку першої вимоги та документу, що посвідчує особу, а також ІПН;
  • з моменту отримання банком такого звернення відбувається заміна сторони в зобов’язанні і особа, яка уклала договір, втрачає всі права вкладника за ним.

Якщо третя особа відмовилась від вкладу, то той, хто відкрив цей вклад, має право вимагати від банку його повернення або переведення на своє ім’я.

До набуття третьою особою, на користь якої відкрито банківський вклад (депозит), прав вкладника, вони належать тому, хто цей вклад зробив. У такому випадку особа, що відкрила депозит:

  • має право вимоги на вклад;
  • у разі банкрутства банку отримає від Фонду гарантування вкладів відшкодування у межах гарантованої суми.

“Існує ще один варіант депозиту на третю особу – відкриття депозиту за дорученням, одержаним від останнього. Зверніть увагу, що у цьому випадку право власності на вклад та відповідно на гарантоване відшкодування відразу належить людині, на чиє ім’я він відкритий, і яка відповідно має статус вкладника”, – додали у ФГВФО.

До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.

Отримати більше з депозиту

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Опитування
В Контексті Finance.ua