0 800 307 555
0 800 307 555

В уряді прогнозують «складний опалювальний сезон»


В уряді прогнозують «складний опалювальний сезон»

Нинішній опалювальний сезон буде складним, і він буде проходити на тлі міжнародної енергетичної кризи.

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

«Цей опалювальний сезон, безумовно, буде складним, і він буде проходити на тлі міжнародної енергетичної кризи. Але урядом України вже вжито заходів для забезпечення стабільного та безпечного енергопостачання та захисту населення від коливання тарифів», — сказав Галущенко.

За його словами, у щоденному режимі для впевненого проходження опалювального сезону уряд забезпечить «стабільне ціноутворення на ринку електричної енергії, яке має гарантувати економічно збалансовану роботу енергогенерувальних підприємств».

«Цей сезон ми пройдемо спокійно, в збалансованому режимі», — додав міністр.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль раніше заявив, що готовність до опалювального сезону в Україні становить понад 90%, опалення місцева влада вмикатиме, щойно середньодобова температура впаде нижче ніж 8 градусів і протримається так три дні поспіль.

У Кабміні перед стартом опалювального сезону заявили, що «жодних підстав підвищувати тарифи для населення немає і не буде». Однак, за рішенням регулятора, питання формування тарифів на опалення і гарячу воду віддали владі на місцях.

Що стосується питання тарифів на електроенергію, то з початку року було скасовано пільговий тариф у 90 коп/кВт-год для населення на перші 100 кВт-год електроенергії та встановлено єдиний тариф на рівні 1,68 грн/кВт-год. Постанова Кабміну, якою підвищується ціна, ухвалена начебто щоб уникнути стрімкого зростання тарифу для населення з січня 2021 року, так пояснили в Міненерго. З наближенням нового зимового сезону для «економних» споживачів тариф з жовтня знизили до 1,44 грн/кВт. Однак це досі вище, ніж минулорічний тариф.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua