0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки грошей потрібно на очищення Дніпра


Скільки грошей потрібно на очищення Дніпра

Згідно зі звітом Рахункової палати, у поверхневих водах річкового басейну Дніпра виявили 161 забруднювач. Зокрема, гербіцид атразин, метали кадмій і нікель, а ще є цинк, мідь, ртуть.

Дніпро в катастрофічному стані. Тут навіть не потрібні нічиї звіти, це видно неозброєним оком.

Проблема стосується лише тих восьми областей, крізь які протікає річка. Дніпро забезпечує питною водою майже 80% населення України.

Рахункова палата стверджує, що на повне очищення Дніпра потрібно майже 8,5 млрд грн. Насправді це не такі й великі гроші.

Минулого року з «ковідного фонду» на президентську програму «Велике будівництво» доріг й інших об’єктів інфраструктури направили 35 млрд грн. Чверть цієї суми допомогла б урятувати Дніпро.

Окрім того, використання басейну річки за 2017-2020 роки принесло понад 100 млрд грн до держбюджету.

Утім, проблема не в грошах. За бажанням їх можна знайти. Хоч би й скинутися 41 млн українців по 207 грн. Очищення Дніпра не розв’язує питання його подальшого забруднення.

«Насамперед потрібно вживати заходів для запобігання забрудненню Дніпра, що виникає від діяльності підприємств житлово-комунального господарства, від ведення сільського господарства й інших великих підприємств. Тому важливо в даному аспекті більше сфокусуватися на питаннях модернізації відповідних підприємств, а також налагодження ефективного моніторингу та контролю за дотриманням встановлених екологічних вимог», – пояснила фахівчиня відділу екологізації промисловості ГО «Екодія» Марічка Дячук.

Що робити, щоб врятувати Дніпро – у нашому матеріалі Чому вмирає Дніпро та скільки потрібно грошей, щоб врятувати річку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua