2131
Що робити, якщо банк заблокував картку
— Фінтех і Картки
Finance.ua, як портал, що дбає про ваші фінанси, дізнався, чому банк може заблокувати вашу картку.
Як пише Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, заблокувати картку може її власник, банк або платіжна система.
Більше корисних порад та інструкцій є в нашому телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь!
Чому можуть заблокувати картку:
1. Нестандартні операції по карті або сумнівна активність. Банк може заблокувати вашу картку, якщо запідозрить, що з неї намагаються вкрасти гроші. Банківський алгоритм відстеження всіх транзакцій «бачить» нестандартні операції і розцінює це як шахрайство. У цьому випадку представники банку зв’язуються з власником картки і просять підтвердити чи скасувати підозрілу операцію. У разі ж, якщо до вас не додзвонилися, банк блокує картку, а вам надсилає СМС-повідомлення про це.
2. Через копіювання даних платіжної картки шахраями. Картка може бути заблокована банком, якщо є підозра, що її дані скопіювали шахраї (за допомогою скіммінгових пристроїв в банкоматах, магазинах, кафе, АЗС). За цим стежать платіжні системи Visa і Mastercard. Якщо є підозра, що картка скопійована, вони просять банк її заблокувати.
3. Три рази поспіль невірно введений PIN-код. В цій ситуації банк вважає, що шахраї намагаються підібрати PIN-код, і тому тимчасово обмежує операції по картці, яка запрацює автоматично через 24 години після блокування.
4. Закінчився термін дії картки.
5. За рішенням суду.
Що робити, якщо картку заблокували:
- телефонуйте в банк. Номер телефону є на зворотному боці картки, на сайті банку або в мобільному додатку. Співробітник банку запитає дані паспорта і кодове слово (кожен банк по-своєму ідентифікує клієнта) і з’ясує причину блокування. Також, для того щоб розблокувати банківську картку, фінансова установа може вимагати від її власника подати заяву в письмовій формі безпосередньо в офісі або філії банку. Якщо блокування сталося через помилкове введення PIN-коду, картку можна розблокувати, використовуючи дистанційні канали обслуговування;
- якщо Ваш телефон підтримує режим тонового набору номера, у деяких банків існує екстрена кнопка блокування/розблокування картки. Так вас відразу з’єднають з оператором без черги;
- якщо картку заблокував банк, але ви можете підтвердити свої останні операції, її розблокують. Якщо картку заблокували з ініціативи платіжної системи, розблокувати її не вдасться – тільки перевипустити.
До речі, портал Finance.ua давно аналізує пропозиції щодо карток в Україні. Щоб допомогти вам з вибором картки онлайн, у нас на сайті працює спеціальний сервіс. З його допомогою можна швидко і комфортно вибрати необхідний саме вам “пластик”.
Подивитися варіанти 💳
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною