0 800 307 555
0 800 307 555

Західних інвесторів цікавлять три блоки питань щодо бізнесклімату в Україні — Милованов


Західних інвесторів цікавлять три блоки питань щодо бізнесклімату в Україні — Милованов

Західні інвестори зазначають позитивні зміни в бізнескліматі України.

Про це в програмі «Взгляд с Банковой» телеканалу «Дом» заявив радник керівника Офісу Президента України, президент Київської школи економіки (КШЕ) Тимофій Милованов.

Він повідомив, що зустрічі з інвесторами відбуваються під час усіх поїздок як Президента України, так і інших високопосадовців. Радник глави Офісу Президента зазначив, що раніше на таких зустрічах іноземні інвестори скаржилися на труднощі ведення бізнесу в Україні.

При цьому за останній рік тематика обговорюваних питань змінилася.

«Бізнес не скаржиться. Навіть ось у Вашингтоні, наприклад, Уілл Каргілл (засновник компанії „Каргілл“. — Ред.) говорив, що це перший раз, коли все добре з поверненням ПДВ, що ми раніше починали з претензій, а зараз ми без претензій. І тоді бізнес обговорює проєкти, вони намагаються зрозуміти пріоритети України, політиків, представників бізнесу всередині України, і намагаються свої інвестиційні або торгові проєкти адаптувати до цих пріоритетів. Тобто такі зустрічі стають більш конкретними. Відбувається розмова про конкретні галузі та проєкти в цих галузях», — розповів Милованов.

Він наголосив, що будь-які інвестори зацікавлені в прибутку. І якщо Україна дасть їм можливість заробляти гроші, вони інвестуватимуть.

Милованов зазначив, що у зв’язку з цим на зустрічах із керівництвом України інвесторів цікавлять три блоки питань.

«Перший — які ризики тут, чим менше у нас ризиків, тим менше прибутку хочуть інвестори, тим більше це вигідно для нас. Тому що, якщо є ризик, інвестор хоче перекрити цей ризик більшим прибутком… Потім завжди є питання про судову систему, бізнесклімат, захист прав власності. І третій блок — є завжди питання про МВФ, про макроекономічну ситуацію, про стабільність, про курс валют, про інфляцію. Ось ці три групи питань є», — зазначив він, додавши, що чим більш позитивні відповіді на ці питання, тим більший інтерес у інвесторів заходити в Україну.

«Тим менше вони хочуть прибутку, тобто тим дешевше для нас капітал», — резюмував президент Київської школи економіки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Опитування
В Контексті Finance.ua