0 800 307 555
0 800 307 555

Ціна на електроенергію для населення з 1 жовтня


Ціна на електроенергію для населення з 1 жовтня

Finance.ua як портал, що дбає про економію і стежить за тарифами, дізнався від Міністерства енергетики про ціну на електроенергію з 1 жовтня.

Як повідомив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко на засіданні аукціонного комітету з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами, було затверджено примірні договори щодо купівлі-продажу електричної енергії:

- між НАЕК «Енергоатом» і постачальником універсальних послуг;

- між НАЕК «Енергоатом» і оператором систем розподілу – для компенсації технологічних витрат електричної енергії на розподіл.

Також було затверджено форми додаткових угод до таких договорів.

У договорах прописано порядок купівлі-продажу електричної енергії, дії сторін у разі тимчасового призупинення або зменшення продажу (відпуску) електричної енергії тощо.

З 1 жовтня ціна електроенергії буде знижена для 80% побутових споживачів і становитиме 1,44 грн/кВт.год за умови споживання до 250 кВт.год.

«Це остаточний етап нормативної підготовки до запуску фінансової моделі ПСО з 1 жовтня цього року. Ми узгодили деталі нових договорів купівлі-продажу з НАЕК «Енергоатом», постачальниками універсальних послуг та ОСР, щоб забезпечити стабільне і надійне електропостачання населенню в умовах роботи нового механізму ПСО», – наголосив Юрій Власенко.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 11 серпня ухвалив постанову про зниження тарифу на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт.год.

Раніше Кабмін оприлюднив «Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки». Згідно з документом, в 2022 році тарифи зростуть на 6%, в 2023 році — на 5%, в 2024 році — на 5%.

Довідка Finance.ua:

Поради, як менше платити за електрику: замініть лампи розжарювання енергоефективними LED-лампами;

  • використовуйте місцеве освітлення та вимикайте світло, коли виходите з кімнати;
  • не закривайте джерела світла, розсовуйте штори і використовуйте природне освітлення;
  • використовуйте датчики руху;
  • купуйте побутову техніку з енергоспоживанням класу «А» і вище.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua