0 800 307 555
0 800 307 555

«Укренерго» перейшло в управління Міненерго


«Укренерго» перейшло в управління Міненерго

Міністерство енергетики отримало статус керуючого рахунком у цінних паперах НЕК «Укренерго».

Про це повідомило Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України (SMIDA) в понеділок з посиланням на реєстр власників цінних паперів від 16 вересня.

Згідно з реєстром, власником 100% акцій «Укренерго» стала держава в особі Міненерго.

У повідомленні SMIDA йдеться, що Міненерго на виконання розпорядження Уряду України № 833-р від 28 липня 2021 року вжило заходів, пов’язаних з внесенням відомства як керуючого рахунком в цінних паперах НЕК, переданих йому в управління.

Як повідомлялося, зазначеним розпорядженням Кабміну погоджено пропозицію Міністерства економіки про передачу повноважень з управління корпоративними правами НЕК від Міністерства фінансів Міненерго.

Крім того, Міненерго отримало повноваження з управління корпоративними правами, що належать державі в статутному капіталі АТ «Магістральні газопроводи України», і функції з управління єдиним майновим комплексом держпідприємства «Оператор ринку».

«Оскільки Міністерство формує політику у сфері енергетики, передача цих повноважень сприятиме підвищенню ефективності роботи об’єднаної енергетичної системи, інтеграції українського в європейський енергетичний ринок», — підкреслили в Міністерстві.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua