0 800 307 555
0 800 307 555

АМКУ оштрафував Ощадбанк на 14 мільйонів — у банку «категорично не згодні»


АМКУ оштрафував Ощадбанк на 14 мільйонів — у банку «категорично не згодні»

Антимонопольний комітет вирішив накласти штраф на Ощадбанк у розмірі 13,8 млн грн за здійснення концентрації без дозволу — у банку висловили «категоричну незгоду» з рішенням комітету та «будуть вживати законних заходів» для скасування цього рішення.

Про рішення накласти штраф АМКУ повідомив на своєму сайті.

У комітеті заявили, що порушення Ощадбанку полягало у набутті у власність цілісного майнового комплексу споруд «Рибного ярмарку та комплексу по зберіганню, виробництву продуктів харчування» для ТОВ «Логістик центр „Скандинавія“», без отримання обов’язкового дозволу АМКУ.

«При визначенні розміру штрафу Комітет врахував, що банк факт вчинення ним порушення не визнав і перешкоджав розслідуванню. А саме: банк не співпрацював з органами Комітету, не сприяв з’ясуванню обставин справи, ігнорував необхідність надання відповіді на вимогу АМКУ, що надсилалася в рамках розслідування», — наголошують у комітеті.

Через таке перешкоджання розслідуванню збір доказів у справі тривав майже 4 роки, додали в комітеті.

В АМКУ зазначили, що Ощадбанк міг уникнути таких значних санкцій, вчасно отримавши дозвіл комітету на концентрацію.

Там також нагадали, що у 2020 році Тимчасова адміністративна колегія АМКУ вже штрафувала банк на 1 057 865 грн за неподання інформації на вимогу державного уповноваженого у встановлений ним строк.

Водночас в Ощадбанку висловили «категоричну незгоду з рішенням» АМКУ накласти на банк штраф у розмірі 14 мільйонів гривень.

«Набуття Ощадбанком у власність складської нерухомості було вимушеним заходом, викликаним ризиком втрати іпотеки, що не була продана у виконавчому провадженні. Провадження було порушене проти недобросовісного боржника, який не виконував своїх зобов’язань за кредитною угодою», — йдеться у позиції банку.

В Ощадбанку наголошують, що надали детальні пояснення щодо цього Антимонопольному комітету.

«Також Ощадбанк повідомив АМКУ про те, що боржник чинив значні перешкоди в реалізації його прав, а також продовжує в судовому порядку висувати до банку безпідставні вимоги. Це триває майже 5 років. Цей позичальник попри борги перед Ощадбанком намагався стягнути з фінансового інституту значну суму коштів і фактично займається рейдерством», — додають в банку.

У банку також заявили, що штраф «становить фантастичну суму, якщо її порівняти з сумою кредиту, наданого боржнику (більше 13%)».

Ощадбанк додає, що до початку розслідування проти банку АМКУ з початку дії закону про економічну конкуренцію (близько 17 років) не мав практики переслідувати банки за звернення стягнення на заставу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua