0 800 307 555
0 800 307 555

Зниження тарифу на електроенергію для населення ослабить економіку України — Світовий банк


Зниження тарифу на електроенергію для населення ослабить економіку України — Світовий банк

Рішення Кабінету міністрів знизити тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт-годин на місяць, може поставити під загрозу фінансове оздоровлення енергосектору.

Так вважає віце-президент Світового банку (СБ) у справах регіону Європи і Центральної Азії Анна Б’єрде.

«Ми схвалили попереднє рішення уряду скасувати пільгові ціни на споживання до 100 кВт-годин на місяць. Нещодавнє рішення скасувати реформу і знизити тарифи на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт-годин на місяць, може поставити під загрозу фінансове оздоровлення сектору, яке ще більше ослаблюється через пандемію COVID-19», — сказала вона в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Б’єрде підкреслила важливість реалізації напрямку більшого відшкодування витрат в енергосекторі, враховуючи поточний фінансовий дефіцит галузі.

«Виходячи з аналізу СБ, тариф на електроенергію для населення потрібно поступово підвищувати до рівня, який відображає її вартість», — сказала віце-президент СБ.

Вона також вказала, що ціна на електроенергію для житлового сектору традиційно субсидується за рахунок цін для комерційних і промислових споживачів.

«А останнє рішення щодо тарифів може спричинити збільшення перехресних субсидій, що потенційно негативно вплине на міжнародну конкурентоспроможність енерговитратних галузей України», — вказала Б’єрде.

Довідка Finance.ua:

  • знижений тариф на електроенергію діятиме до кінця квітня 2022 року. Кабмін зафіксував ціну електроенергії для індивідуальних побутових споживачів на рівні 1,44 грн/кВт-год при обсязі споживання 250 кВт-год/місяць включно з 1 жовтня 2021 року до 30 квітня 2022 року.
  • для побутових споживачів з обсягом споживання понад 250 кВт-год/місяць ціна залишиться на рівні тарифу в 1,68 грн/кВт-год, який діяв до цього, за весь обсяг споживання.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua