Скільки коштує жити у Варшаві — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки коштує жити у Варшаві

Особисті фінанси
4270
З кожним роком в Польщу їде все більше українців. Finance.ua як портал, що дбає про ваші фінанси, вирішив розповісти, у скільки ж обходиться життя в польській столиці.
Вартість життя в Варшаві вища, ніж в українській столиці. Різниця – 20-25%.
Житло. В місті легко зняти квартиру або кімнату без посередників, укладення офіційного договору оренди – загальноприйнята практика, а не виняток. Орендар може зареєструватися за місцем проживання.
Щодо вартості житла, то 2-кімнатна квартира площею 42 кв. м на правому березі Вісли в районі з гарною транспортною розв’язкою обійдеться у $600-650.
Комунальні послуги. У різних містах Польщі по-різному розраховується вартість комунальних послуг. Наприклад, у Варшаві в більшості домогосподарств сплачується фіксована сума, яка покриває майже всі послуги.
Вартість комунальних послуг в середньому становить близько $100 за 2-кімнатну квартиру.
Квартири або будинки з газовим опаленням узимку можуть потягнути $200 на місяць. У Польщі можна вибирати постачальників електрики і при бажанні змінювати їх. Приблизно так, як і операторів мобільного зв’язку.
Проїзд. Поняття маршрутки в столиці відсутнє. Міська та приміська мережа маршрутів покрита виключно рейсовими повноформатним автобусами і трамваями. Квитки тарифікуються за часом. Якщо купувати їх поштучно, то це досить дорого – майже $0,9 за 20-хвилинний проїзд або близько $1,1 за проїзд з пересадками протягом 75 хвилин. Але місячний проїзний на всі види обійдеться приблизно в $30.
Таксі. Возять лише за лічильником. В більшості випадків можна розплатитися карткою. Ціни цілком помірні – $5-10 по місту, $10-15 в аеропорт ім. Шопена, який за аналогією з Жулянами розташований в межах міста.
Їжа. Найбільшою популярністю в Польщі користуються великі мережеві маркети: Carrefour, Lidl, Auchan, Tesco, Kaufland. За $150 на місяць можна цілком комфортно харчуватися непоганими продуктами з супермаркетів. Щоб повноцінно пообідати в кафе без алкоголю, доведеться розщедритися на $10-15 за людину. Ціни на бізнес-ланчі стартують від $4-5.
Зв’язок. У Польщі є два великі міжнародні оператори мобільного зв’язку – Orange і T-Mobile і два місцеві – Play і Plus. Кожну SIM-карту в обов’язковому порядку потрібно реєструвати і прив’язувати до паспорту, навіть якщо це припейд. Припейд обійдеться в $5-10 на місяць, контракт зазвичай стартує з $10-15. Останній ліпший, оскільки включає більший обсяг безкоштовного трафіку в роумінгу ЄС, більше інтернету всередині країни, а також нерідко він йде причепом з покупкою нового телефону. Номінальна вартість проводового інтернету становить близько $15 на місяць при укладенні дворічного контракту.
Медицина. Кожна людина, яка офіційно працює на території Польщі, зобов’язана робити внески до фондів соціального страхування, в яких акумулюються кошти для пенсійних, медичних та інших виплат. Залежно від виду трудового договору – це 14-24% від місячного доходу.
Це правило також стосується і самозайнятих підприємців, але вони платять фіксовану суму: приблизно $300 дол. на місяць.
Кожен, хто робить такі відрахування, отримує право безкоштовно користуватися державною медициною.
Іноземець без страховки або місцевий житель з дрібною проблемою може звернутися в одну з приватних клінік, сплативши приблизно 50 євро за візит.
Скільки коштує жити у Варшаві
Приєднуйтесь до телеграм-каналу Finance_ukr. Там ще більше цікавих новин та історій про життя в різних країнах.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас