0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: чи будуть сюрпризи з курсом долара і євро


Міжбанк: чи будуть сюрпризи з курсом долара і євро

Ця п’ятниця буде на валютному ринку досить цікавою і пройде в два етапи. Всьому виною – фактор закінчення місяця. Всі клієнти і самі банки будуть поспішати закрити свої операції на звітну дату і це позначиться на всій динаміці торгів.

На першому етапі (зазвичай до 13-14 години) банки закриватимуть клієнтські угоди і активність на міжбанку буде максимальною. Одночасний вихід на ринок великої кількості великих і дрібних гравців буде відображатися на співвідношенні попиту і пропозиції, і в кінцевому підсумку – на курсовому тренді в цей період.

Після 14-15 години настане другий етап сесії, коли на ринку вже залишаться в основному тільки самі банки. Вони будуть закривати свої власні угоди по валютній позиції, а також закривати нормативи НБУ на звітну дату. У цей період угод вже буде мало, а ось за сумами вони можуть бути абсолютно різними – від кількох десятків тисяч доларів до декількох мільйонів і багато в чому будуть залежати тільки від завдань вже безпосередньо кожної з фінустанов. Остання година сесії пройде вже в дуже млявому режимі з одиничними угодами на невеликі суми.

НБУ постарається в цій ситуації в перебіг торгів не втручатися, а спекулянти будуть активні в основному тільки у форматі “в дві сторони”. Лише при великих перекосах попиту і пропозиції (у що сьогодні ми не особливо віримо) – вони постараються скористатися ситуацією і будуть намагатися розгойдати котирування протягом дня.

Фактор відшкодувань ПДВ експортерам, а також окремі виходи на торги гравців-спекулянтів і нерезидентів – сьогодні будуть значно менше впливати на курсоутворення. Кожному клієнту і банкам треба закривати місяць і тут вже не до особливих додаткових заробітків за рахунок стрибків курсу.

При цьому саме фактор завершення місяця і фактично дуже малооб’ємний ринок в останню годину-півтори сесії – можуть за рахунок двох-трьох угод істотно “посунути” курс в потрібний для тих, хто їх робить, бік. Це варто враховувати всім учасникам торгів.

За нашим прогнозом у п’ятницю обсяг операцій на міжбанку не перевищить $110-125 млн при укладенні до 410-560 угод.

Котирування міжбанку, за розрахунками “Мінфіну” 30 липня будуть в межах: долар — коридор 26,75 – 27,00 грн, євро — коридор 31,65-32,05 грн.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть у межах:

Долар: коридор купівель і продажів 26,70-27,05 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах 15-20 коп, а в касах банків близько 20-25 коп.

Євро: у банках коридор від 31,60 до 32,20 грн при спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору 31,70-32,05 грн при спреді до 20-25 копійок.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,83-26,90 грн і продаж 26,92-27,00 грн.

Курс долара на міжбанку – графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 26,86 / 26.88
євро – 31,91 / 31, 93

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua