0 800 307 555
0 800 307 555

Бізнес-омбудсмен отримав рекордну кількість скарг на держоргани


Бізнес-омбудсмен отримав рекордну кількість скарг на держоргани

У квітні-червні 2021 року Рада бізнес-омбудсмена отримала 531 скаргу на порушення державних органів, що на 25% більше проти І кв. 2021 року та на 38% більше проти ІІ кв. 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба Ради бізнес-омбудсмена.

Установа завершила розслідування 287 справ та допомогла бізнесу повернути і заощадити 94 млн грн 102 з 104 заявників (98%), які заповнили форму зворотного зв’язку, залишилися задоволеними співпрацею з РБО.

«У другому кварталі ми отримали рекордну кількість звернень за останні три роки. Ключовим фактором такого зростання стали скарги щодо невиконання судових рішень з реєстрації податкових накладних. Раніше у двох системних звітах РБО ми розробили рекомендації щодо того, як можна покращити ситуацію з виконанням рішень, які набрали законної сили, та адресували їх ДПС, Мінфіну та Кабміну. Вважаю, що такий тренд має привернути увагу державних органів та спонукатиме їх якнайшвидше імплементувати рекомендації РБО», – зазначив бізнес-омбудсмен Марчін Свєнчіцький.

Чотири предмети становили 85% звернень бізнесу за квартал:

  • податкові питання. Дві третини скарг бізнесу стосувалися податкових питань. У порівнянні з І кв. 2021 року підприємці більше скаржилися на блокування податкових накладних, включення до переліків ризикових платників податків та безпідставно відкриті кримінальні справи з податкових питань. Найбільше зросла кількість скарг щодо невиконання судових рішень з реєстрації податкових накладних;
  • скарги на порушення правоохоронців. Кількість скарг підприємців на порушення Нацполіції та органів Прокуратури дещо скоротилася порівняно з I кв. 2021 року, але збільшилася порівняно з II кв. 2020 року. На СБУ підприємці скаржилися більше: як проти I кв. 2021 року (+13%), так і проти II кв. 2020 року (+29%);
  • скарги на порушення державних регуляторів. Загальна кількість скарг щодо дій державних регуляторів збільшилася (+44%) проти II кв. 2020 року. Водночас, кількість скарг на зловживання державних регуляторів значно зменшилася проти I кв. 2021 року (+32%);
  • скарги на порушення органів місцевого самоврядування. Кількість звернень щодо місцевих органів влади значно збільшилася: подвоїлася проти I кв. 2021 року та майже потроїлася проти II кв. 2020 року.

Нагадуємо, про всі зміни, які можуть стосуватися ваших гаманців, ми оперативно інформуємо в нашому телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь і не пропускайте важливе.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua