0 800 307 555
0 800 307 555

«Нафтогаз» в I кварталі може показати 105 млрд грн збитків, замість заявленого раніше прибутку


«Нафтогаз» в I кварталі може показати 105 млрд грн збитків, замість заявленого раніше прибутку

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко сумнівається в коректності її фінансових результатів за перший квартал 2021 року і допускає збитки в розмірі до 105 млрд грн на відміну від заявленого компанією прибутку в 12,6 млрд грн.

Про це він розповів в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Зараз йде дискусія про відображення у звітності за півріччя двох проблем, які були і в першому кварталі. Якби в повному обсязі вони були відображені у звітності за перший квартал, то замість прибутку був би показаний збиток для держави, як власника НАКу, до 105 млрд грн», — сказав він.

За його словами, по-перше, мова йде про відображення фінансового стану підприємств теплокомуненерго, яке вже на момент формування звітності за перший квартал не давало твердих підстав розраховувати на погашення ними заборгованості за спожитий газ.

Крім цього, він звернув увагу на заборгованість НАК перед ПАТ «Укрнафта» за відібраний газ.

«На момент складання звітності за перший квартал 2021 року могло бути зрозуміло, що „Укрнафта“ вимагатиме її повернути, і є підстави оцінювати відповідні зобов’язання НАК щодо поточної ринкової ціни», — зазначив глава «Нафтогазу».

При цьому він підкреслив, що звітність компанії за перший квартал 2021 року, сформовану при попередньому менеджменті «Нафтогазу», не була належним чином перевірена аудиторами.

«Треба використовувати звітність, перевірену аудитом. Інакше реальні збитки можуть перетворюватися на „намальований прибуток“ через бажання менеджменту розповісти про прибуток і показати нібито хороший результат, щоб отримати якомога швидше бонус, а відображення збитків перенести на потім», — резюмував Вітренко.

Довідка Finance.ua:

 • НАК «Нафтогаз України» за підсумками січня-березня 2021 року отримала чистий прибуток 12,6 млрд грн (неаудований попередній результат, який підлягає подальшій перевірці), що майже вчетверо більше, ніж за перший квартал минулого року (3,2 млрд грн).
 • Консолідований чистий збиток НАК «Нафтогаз України» за 2020 рік склав 19,002 млрд грн порівняно з чистим прибутком 63,294 млрд грн у 2019 році. Без урахування компенсації від “
  Газпрому" в сумі 55,7 млрд грн і призупиненої діяльності (транспортування газу) чистий прибуток «Нафтогазу» за 2019 рік склав 2,6 млрд грн.
 • Чистий збиток НАК «Нафтогаз України», як окремої юрособи, в 2020 році склав 18,002 млрд грн проти 50,658 млрд грн чистого прибутку за 2019-й. Чистий дохід минулого року скоротився на 32,1% порівняно з 2019 роком — до 121,059 млрд грн.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua