0 800 307 555
0 800 307 555

Українці можуть отримати гарантію на товар через інтернет — набрав чинності закон


Українці можуть отримати гарантію на товар через інтернет — набрав чинності закон

В Україні в неділю, 25 липня, набрав чинності закон «Про внесення змін до Закону України „Про захист прав споживачів“ щодо гарантійних зобов’язань в електронному вигляді».

Відповідний закон напередодні оприлюднено в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України».

Так, відповідно до закону, підприємство зможе надавати споживачеві доступ до експлуатаційних документів на технічно складні побутові товари, зокрема до паспорта або будь-якого іншого документа, що додається до товару, в електронному вигляді на офіційному веб-сайті виробника. У разі надання гарантійних зобов’язань в електронному вигляді виробник забезпечує можливість реєстрації придбаного товару на офіційному веб-сайті виробника в установленому ним порядку.

Водночас на прохання споживача реєстрація технічно складних побутових товарів на офіційному веб-сайті виробника та оформлення гарантійних зобов’язань в електронному вигляді здійснюється продавцем при продажу такого товару. Також на вимогу споживача продавець повинен надати експлуатаційні документи на технічно складні побутові товари в паперовому вигляді.

Очікується, що відповідні оновлення в законодавстві допоможуть українським споживачам уникнути зберігання експлуатаційних документів в паперовому вигляді або ймовірності їх втратити. Крім того, недобросовісні суб’єкти господарювання не зможуть надавати споживачам підроблені експлуатаційні документи в паперовому вигляді

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua