0 800 307 555
0 800 307 555

Німеччина вимагатиме від Росії продовжити транзит газу через Україну на 10 років — Bloomberg


Німеччина вимагатиме від Росії продовжити транзит газу через Україну на 10 років — Bloomberg

Влада Німеччини буде готова використовувати свої важелі впливу, щоб домогтися продовження на термін до 10 років домовленостей про транзит газу з РФ через Україну.

Про це повідомляє Bloomberg News.

У проекті угоди між США і Німеччиною щодо російського газопроводу «Північний потік-2» передбачаються зобов’язання застосувати санкції та інші заходи стримування у разі, якщо Росія спробує використовувати газопровід в якості зброї проти України.

Передбачається, що Німеччина повинна буде вжити заходів зі свого боку, якщо Кремль почне використовувати газопровід для тиску на Україну або здійснить агресію проти України, і повинна буде закликати до кроків на рівні ЄС, включаючи санкції на експорт російських енергоносіїв. Це називають поступкою Ангели Меркель, оскільки вона завжди наполягала, що країна повинна приймати рішення цілком самостійно.

Чиновник з адміністрації США, який погодився говорити на умовах анонімності, зазначив, що формулювання навмисне вибирають так, щоб вони не були однозначними — щоб не розкривати Росії «дорожню карту» реагування на потенційні зловмисні дії. Він зазначив, що це може означати в тому числі обмеження поставок газу з Росії до Німеччини.

Очікується, що угоду фіналізують до майбутньої поїздки президента України Володимира Зеленського в США.

Також проект передбачає інвестиції в розмірі 1 млрд доларів в так званий «зелений фонд», щоб допомогти Україні перейти на більш екологічні джерела енергії, з яких Німеччина від початку має надати 175 млн доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua