Як не прогоріти з депозитом: поради експерта — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як не прогоріти з депозитом: поради експерта

Кредит&Депозит
15237
Помітне падіння ставок за депозитами зробило банківські вклади не найкращим варіантом заробітку. Але зберегти накопичене і покрити інфляцію вони все ще допомагають. Найвигіднішими вкладами в гривні залишилися річні депозити з прибутковістю 9−11% і депозити на півроку з прибутковістю 6,5−9%. При цьому, найближчим часом відсотки рости не будуть, повідомляє Сегодня.
Про це розповів аналітик «Центру біржових технологій» Максим Орищак.
Більше новин про депозити та інші інструменти для накопичення ваших заощаджень — в нашому телеграм-каналі Finance_ukr. Рекомендуємо підписатися, щоб завжди бути в курсі.
«Зростання ставок за депозитними вкладами ми не чекаємо, банківський сектор не готовий до чергового витка щедрості, навіть якщо НБУ підвищить облікову ставку. Попит на кредити і частка поганих кредитів не дають підстав чекати сталого розвитку сектору… Якщо ми говоримо про бажання заробити, то банківські вклади зараз невигідні. Особливо якщо порівнювати з колишньою прибутковістю в 17−20% річних. Але покрити інфляцію, як мінімум, вони можуть. Чому варто зберігати гроші в банку? Тому що це безпечніше, ніж вдома, тому що банк покриє знецінення грошей, тому що це вид розподілу ризиків», — пояснив Орищак.
Коли краще відкривати вклад? Класти гроші на депозити найвигідніше в період новорічних свят, вважає Орищак.
«У період новорічних свят банки зацікавлені в залученні коштів під закриття звітного періоду і покращують як цінові, так і нецінові умови», — зазначив аналітик.
Тому тим, хто накопичив «під матрацом» кругленьку суму, зараз краще почекати до зими. Крім того, експерт не радить нести всі гроші в один банк. Найкращий, на його думку, варіант — розділити кошти між депозитами та інвестиціями в пропорції 50 на 50 або 30 на 70. Це потрібно, щоб мінімізувати ризики.
Трохи накопичених коштів експерт радить залишити в готівці. Незважаючи на те, що це не найкращий спосіб зберегти гроші, такі накопичення теж можуть стати в нагоді. Також можна зберігати гроші не вдома, а в банківській комірці.

Отримати більше з депозиту

«Зберігати гроші в банківських комірках буде вигідно завжди. Це така ж диверсифікація своїх коштів як готівкові, безготівкові гроші, банківський депозит та інвестиції», — резюмував Орищак.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас