«Відкрите небо» з ЄС: що дасть Україні авіаційна угода — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

«Відкрите небо» з ЄС: що дасть Україні авіаційна угода

Казна та Політика
777
Рада Євросоюзу 28 червня схвалила підписання Угоди про спільний авіаційний простір з Вірменією, Тунісом та Україною. Угоду про «відкрите небо» з ЄС Україна парафувала ще в 2013 році, але через британсько-іспанську суперечку про приналежність Гібралтару підписання не відбулося, потім воно зривалося ще кілька разів з бюрократичних причин.
Тепер же очікується, що угода буде підписана восени, потім документ повинні ратифікувати всі країни-члени ЄС. Що Україні дасть «відкрите небо», розповіли журналісти порталу «Слово і діло».
Мета Угоди про спільний авіаційний простір – зрівняти в деяких правах українські та європейські авіакомпанії і взаємно відкрити ринки авіаперевезень. Мова не тільки про пасажирські перевезення, а й про вантажні та поштові.
Підписання угоди передбачає, що в Україні почнуть діяти європейські стандарти в галузі цивільної авіації. Це стосується захисту прав пасажирів, захисту довкілля, управління повітряного руху і безпеки польотів.
Спрощення авіаперевезень між Україною та ЄС буде проходити в два етапи. На першому етапі знімуть всі обмеження для українських перевізників на польоти між містами ЄС. На другому етапі дозволять іноземним авіаперевізникам здійснювати внутрішні рейси в Україні.
Після того як угода про «відкрите небо» набуде чинності, очікується збільшення товарообігу між Україною і країнами Євросоюзу, збільшиться також обсяг інвестицій. Розширення географії польотів позитивно вплине на туристичну галузь.
Для пасажирів зиск у тому, що в разі затримки їхнього рейсу вони зможуть отримати хорошу компенсацію (до 600 євро). Конкуренція між авіаперевізниками зросте, а значить, поліпшуватиметься якість послуг і, можливо, знизиться вартість квитків.
«Відкрите небо» з ЄС: що дасть Україні авіаційна угода
За матеріалами:
Слово і Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас