Комітет Сенату США схвалив законопроект щодо оцінки корупційних правопорушень при будівництві «Північного потоку-2» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Комітет Сенату США схвалив законопроект щодо оцінки корупційних правопорушень при будівництві «Північного потоку-2»

Енергетика
208
Комітет з питань міжнародних відносин Сенату США у вівторок підтримав законопроект, яким, зокрема, передбачається можливість накладення санкцій у разі виявлення корупційних правопорушень у процесі планування, будівництва або експлуатації газопроводу «Північний потік-2» (ПП-2).
Про це повідомила прес-служба НАК «Нафтогаз України».
«В результаті цього законодавства державний секретар, за погодженням з міністром фінансів, на постійній основі буде здійснювати оцінку і звітувати про наявність корупційних схем, а також про іноземних осіб, залучених до корупційних дій, з метою потенційного накладення санкцій», — цитує прес-служба голову правління НАК Юрія Вітренка.
Законопроект передбачає накладення санкцій відповідно до глобального акту Магнітського щодо дотримання прав людини. Очікується, що сенат і палата представників США проголосують за цей законопроект найближчим часом.
«Ці американські законодавчі ініціативи важливі для України в кількох аспектах. По-перше, вони показують, що позиція Конгресу щодо ПП-2 не змінилася: Російська труба розглядається як загроза. По-друге, поправку проти ПП-2 просували сенатори і з демократичного, і з республіканського табору. Хочу особисто подякувати сенаторам Бену Кардіну, Роберту Менендесу, Джиму Рішуа, Джину Шахіну, Теду Крузу, Джону Баррассо», — підкреслив Вітренко.
Глава НАК зазначив, що в цьому контексті варто згадати звіт незалежних аналітиків Sberbank CIB в 2018 році, які зробили висновок, що головними вигодонабувачами будівництва трьох експортних російських трубопроводів в Китай («Сила Сибіру») і Європу («Північний потік-2» і «Турецький потік») є не його акціонери, а підрядники, серед яких «Стройгазмонтаж» Аркадія Ротенберга і «Стройтранснафтогаз» (близько 50% належить Геннадію Тимченку і його сім’ї).
Аналітиків Sberbank CIB після публікації цього звіту звільнили.
«Нове санкційне положення з відстеження брудних грошей в ПП-2 в рамках акту Магнітського може стати додатковим ефективним інструментом боротьби з російською газовою трубою. Команда „Нафтогазу“ і українські дипломати продовжують активно працювати на захист енергетичної безпеки України», — резюмував Вітренко.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас