0 800 307 555
0 800 307 555

У Європі зросла потреба в російському газі — Bloomberg


У Європі зросла потреба в російському газі — Bloomberg

У Європі дуже швидкими темпами зростає потреба в російському газі на тлі скорочення власних європейських запасів.

Про це з посиланням на висновки ряду експертів і власні джерела повідомляє Bloomberg.

Організація Gas Infrastructure Europe надала виданню свої дані, згідно з якими європейські запаси газу в червні 2021 року виявилися на 25% нижчі за показники, які традиційно вважаються нормальними для цієї пори року.

Фахівці американського банку Citigroup вважають, що до початку опалювального сезону в Європі запаси в газосховищах виявляться на найнижчому рівні за останні п’ять років через те, що велика частина поставок газу йде в країни Азії для забезпечення потреб Китаю та Індії, а поставки газу з країн Північної Європи впали чи не до історичного мінімуму.

«Зниження напруженості на європейському ринку, який і без того зіткнувся з найбільш високими цінами з 2008 року, може таким чином залежати від Північного потоку-2 – трубопроводу, що з’єднує Росію та Німеччину, та в будівництві якого спостерігаються затримки, викликані санкціями США» – сказано в матеріалі.

При цьому віцепрезидент консалтингової компанії Wood Mackenzie Массімо Ді Одоардо розповів виданню, що в Європі розраховують на швидкий запуск Росією ПП-2 і посилення газового транзиту через територію України. Інакше не минути відключень від теплопостачання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua