0 800 307 555
0 800 307 555

Держава планує виділити понад 40 млрд грн на оновлення пасажирських вагонів


Держава планує виділити понад 40 млрд грн на оновлення пасажирських вагонів

Антимонопольний комітет України (АМКУ) визнав, що допустима державна допомога АТ «Укрзалізниця» (УЗ) на оновлення пасажирського рухомого складу в 2021—2023 рр. становить 40,4 млрд грн.

Відповідне рішення АМКУ від 11 червня 2021 року № 369-р оприлюднено на сайті комітету.

У рішенні, зокрема, наголошується, що в поточному році вже виділено кошти на закупівлю пасажирських вагонів у розмірі 3,288 млрд грн, в 2022 році держава може направити на зазначені цілі 16,072 млрд грн, в 2023 році – ще 21,075 млрд грн.

Крім того, АМКУ у своєму рішенні зазначив, що найближчим часом планується вирішити низку питань щодо організації пасажирських перевезень відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС. Зокрема, до 2022 року має бути укладено договір між Міністерством інфраструктури та УЗ про організацію надання послуг з перевезення пасажирів залізничним транспортом у внутрішньому сполученні.

У ньому буде чітко визначено зобов’язання з надання послуг УЗ, термін дії та умови придбання рухомого складу. Також потребує розробки та затвердження нормативно-правовий або розпорядчий акт про методику розрахунку компенсації на надання послуг з перевезення пасажирів.

«Схвалюємо рішення АМКУ про визнання допустимою державною допомогою виділення коштів з державного бюджету на оновлення пасажирських вагонів. Це дає нам можливість продовжити виконання Державної програми з модернізації компанії», — зазначив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик, якого цитує прес-служба компанії на своєму сайті.

В «Укрзалізниці» зазначають, що коштом державного бюджету компанія в 2021 році планує здійснити закупівлю 100 пасажирських вагонів, а в наступні два роки ще може бути придбано 568 вагонів, 5 швидкісних поїздів, 43 приміські електропоїзди і 18 приміських дизель-поїздів за умови виділення зазначених сум коштів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua