0 800 307 555
0 800 307 555

Аналітики розповіли, чому з початку місяця зросли ціни на електроенергію


Аналітики розповіли, чому з початку місяця зросли ціни на електроенергію

Однією з причин підвищення цін на електроенергію на Операторі ринку є підвищення максимальних граничних цін на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку в торговій зоні Об’єднаної енергосистеми України.

Про це повідомили аналітики Української енергетичної біржі.

До речі, в телеграм-каналі Finance_ukr ми часто публікуємо лайфхаки, як заощаджувати на сплаті комунальних послуг.

«Оскільки споживання в червні збільшилося порівнюючи з днями тижня травня, що пояснюється підвищенням температури, то, можливо, НАЕК „Енергоатом“ був виведений для недопущення зниження середньозваженої ціни на РДН (ринок на добу вперед — ред.). Продаж нічних годин в більшій мірі припадав саме на НАЕК „Енергоатом“. Тим паче, що 22 година є „граничною“, коли генерація з відновлювальних джерел суттєво зменшується», — заявляють аналітики.

«НАЕК «Енергоатом» збільшив продажі на Українській енергетичній біржі з періодом постачання на червень на 100 Мвт порівняно з травнем на 22−23 годину (на 3,3% порівняно з травнем), але зважаючи на те, що обсяг генерації НАЕК «Енергоатом» у червні знизився, у компанії могло не вистачити вільного обсягу (з врахуванням технічних несправностей) для виставлення достатнього обсягу ресурсу на РДН.

Ймовірно, що це обсяг для врегулювання небалансів ПУПів (постачальників універсальних послуг — ред.), який виник в результаті значного зниження споживання цього дня. Оскільки при прогнозі закупівлі на наступний місяць ПУПи беруть показники за попередній місяць, не враховуючи дні тижня.

Читайте також: За три роки бюджет недоотримав понад ₴2,6 мільярда від акцизу з електроенергії

Також ПАТ «Центренерго» на 20.06. та 21.06. мав по 1340 МВт/год нереалізованої електричної енергії, що найймовірніше була виставлена на РДН", — додають в УЕБ.

«Вироблення з альтернативних джерел енергії збільшилося на 6,4% порівняно з 19.06, але вироблення з ГЕС зменшилося на 4,3%», — йдеться у повідомленні.

Ще однією з причин підвищення цін на Операторі ринку вони назвали підвищення максимальних граничних цін на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку електричної енергії в торговій зоні Об’єднаної енергосистеми України, на «денні» години (07:00-23:00) — до 2655,99 грн/МВт.год (+29,7%), на «нічні» години (23:00-07:00) — до 1243,71 грн/МВт.год (+1,2%). Нові прайс-кепи почали діяти з 18 червня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
В Контексті Finance.ua