0 800 307 555
0 800 307 555

Що перешкоджає продажу квартири


Що перешкоджає продажу квартири

Продати квартиру швидко і без надмірних зусиль вдається нечасто. У середньому цей процес триває 3-4 місяці. Утім, серед об’єктів нерухомості, виставлених на продаж, трапляються такі, що навіть досвідченим фахівцям у цій сфері складно реалізувати товар упродовж тривалого часу.

Експерти порталу flombu.ua з’ясовували, чому не продається квартира та що може перешкоджати продажу нерухомості.

Причин, з яких нерухомість набуває проблемного характеру і клієнти відмовляються її купувати, чимало. Їх називають обтяженнями. І найбільш поширені в Україні – фінансові та юридичні.

Серед фінансових обтяжень виділяють такі:

  • житло як застава під позику. Нерухомість – цінний актив, який дуже часто слугує фінансовою запорукою виплати кредиту. Якщо квартира знаходиться під заставою, отже, йдеться про фінансове обтяження. Таку нерухомість продати не вдасться;
  • квартири-боржники за комуналку. Бувають випадки, коли борг за обслуговування житла, що продається, перед комунальними структурами може накопичуватися роками і становити половину ринкової вартості нерухомості.

Юридичні нюанси, які виникають під час купівлі-продажу нерухомості, тісно пов’язані з фінансовими:

  • продаж квартири в іпотеці. Доволі поширене фінансово-юридичне обтяження на житло – це іпотека. Купувати квартиру і розпочинати тривалу співпрацю з банками охочий далеко не кожен. Окрім того, для купівлі-продажу квартири в іпотеці потрібна згода банку, який видав кредит під це житло;
  • нерухомість з кількома власниками. Найпростіший приклад у такій ситуації – один із власників квартири може відмовитися від продажу житла;
  • дитина – власник квартири. Не полегшить підписання угоди про купівлю-продаж квартири і те, що серед власників об’єкта нерухомості можуть опинитися діти. За юридичними угодами за участю дітей пильно стежить Опікунська рада. Без її дозволу оформити продаж житла, повністю чи частиною якого володіє неповнолітній, неможливо.

До речі, про нерухомість, житло і вартість «квадратів» ми часто пишемо у телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь, щоб не пропустити важливі новини! 🤫

Господарські недоліки, які блокують продаж квартири. Зважаючи на господарювання або безгосподарність у житлі, можуть виникнути обставини, які «відштовхуватимуть» потенційних покупців нерухомого майна. До таких причин належать:

1. Незаконне встановлення у квартирі заборонених конструкцій. Скажімо, у помешканнях, розташованих в історичних частинах міст, не можна встановлювати пластикові вікна. Утім, деякі господарі ігнорують цю заборону, продають нерухомість, а за наслідки такого неправомірного діяння перед законом доводиться відповідати новому власнику житла.

Крім того, у деяких багатоповерхівках існує заборона на проведення газу вище 5-го поверху. Однак і це не стримує багатьох господарів. Отож, можна купити квартиру з незаконним під’єднанням до газової мережі і наразити себе та інших на небезпеку та навіть зазнати відповідальності за це порушення.

2. Незаконне перепланування квартири чи несанкціонована добудова житла. Придбавши квартиру з такими конструкціями, новому господареві доведеться облікувати «будівельну творчість» попередника або ж, наприклад, за виникнення певних обставин розбирати відповідно неузгоджену добудову.

3. Від’єднання квартири від систем електро- чи теплопостачання. Трапляється, що через заборгованість за газ, воду чи тепло спеціальні служби «відрізають» квартиру від усіх чи деяких видів комунальних послуг. Повторне під’єднання житла до комунікаційних систем – фінансово- й часозатратна справа.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua