0 800 307 555
0 800 307 555

Ринок IPO в США зафіксував річний рекорд менш ніж за 6 місяців


Ринок IPO в США зафіксував річний рекорд менш ніж за 6 місяців

Хоча до кінця року залишається більше шести місяців, первинні публічні розміщення акцій (IPO) в США вже залучили $171 млрд, що перевершує рекорд за увесь 2020 року з показником у $168 млрд.

Про це повідомляє Reuters.

Бум IPO підживлюється високими оцінками компаній на фондовому ринку, низькими процентними ставками і грошово-кредитним стимулом Федеральної резервної системи після пандемії COVID-19. Це викликало хвилю спекулятивного божевілля, яке приносить користь не тільки традиційним компаніям, які хочуть стати публічними, але і спеціальним компаніям SPAC, створеним спеціально для збору грошей за допомогою IPO.

Очікується, що ця золота лихоманка досягне нових висот в другому півріччі 2021 року, коли низка відомих стартапів, таких як китайський конгломерат Didi Chuxing Technology, фінтех-компанія Robinhood Markets і виробник електромобілів Rivian Automative, планують продати акцій на мільярди доларів.

Без урахування доходів від первинного публічного розміщення компаній типу SPAC, традиційні лістинги великих компаній, включаючи південнокорейського гіганта електронної комерції Coupang Inc, цього року зібрали $67 млрд. З огляду на це, 2021 рік стане рекордним за кількістю таких IPO.

Середнє одноденне зростання первинних публічних розміщень в США з початку року становить 40,5%. Для порівняння, за той же період у 2020 році він становив 28,2%, а у 2019 році – 21,7%. Середня тижнева прибутковість на 2021 рік становить 35,7%, що вище 32,2% у 2020 році і 25,5% у 2019 році.

Банкіри та аналітики ринку капіталу вважають, що компанії можуть в кінцевому підсумку залучити майже $50 млрд за допомогою традиційних первинних публічних розміщень, за винятком SPAC, до кінця ІІІ кварталу. За даними аналітиків, виручка від IPO в ІІ кварталі до 15 червня досягла $24,1 млрд.

«$500 млн колись були великим IPO. Сьогодні все, здається, вимірюється мільярдами… Таким чином, стався справжній вибух в розмірі транзакцій, – сказав Джефф Бунзел, глава глобального ринку капіталу Deutsche Bank. – І, схоже, капіталу для підтримки такого рівня активності досить».

За даними SPAC Research, тільки за І квартал лістинги SPAC зібрали майже $100 млрд, що набагато перевищує загальну суму в $83 млрд за повний 2020 рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua