223
Fitch підвищило прогноз зростання світового ВВП в 2021 році
— Світ
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings поліпшило прогноз зростання світового ВВП на 2021 рік завдяки макроекономічним даним, швидшому відкриттю сектора послуг в США і Європі, а також заходам підтримки з боку влади.
Глобальна економіка зросте в поточному році на 6,3%, йдеться в черговій доповіді Global Economic Outlook (GEO). У березні передбачалося підвищення на 6,1%.
ВВП США, як очікується, за підсумками поточного року збільшиться на 6,8% (раніше 6,2%), Китаю — на 8,4% (без змін), єврозони — на 5% (раніше 4,7%), Великобританії – на 6,6% (раніше 5%).
Водночас, прогноз зростання ВВП Японії був знижений до 2,5% з 3,6%, країн, що розвиваються, без урахування Китаю — до 5,9% з 6%.
У Fitch відзначили активізацію в секторі послуг «в Європі і США в останні місяці на тлі зниження нових випадків зараження COVID-19, зростання темпів вакцинації і пом’якшення обмежень».
Крім цього, з моменту публікації минулого прогнозу Німеччина та Італія оголосили про нові значні заходи фінансової підтримки. «Ми також включили в наш прогноз по США попередню оцінку впливу інфраструктурного плану президента США Джо Байдена», — йдеться в GEO.
Fitch також значно підвищило прогноз інфляції в США і в світі. Агентство тепер очікує, що інфляція в США до кінця року становитиме 4,1%. До кінця наступного року очікується її зниження до 2,2%, а в 2023 році – підйом до 2,5%.
«Поточний інфляційний тиск, імовірно, в основному пов’язаний з темпами світового економічного відновлення і несподіваним стрибком споживчих витрат на товари тривалого користування в США. Ці фактори, швидше за все, ослабнуть в 2022 році», — вважає головний економіст агентства Брайан Коултон.
Про всі важливі економічні події в Україні та світі ви можете дізнатися в телеграм-каналі Finance_ukr.
За матеріалами: Інтерфакс
Поділитися новиною
Також за темою
Половина співзасновників xAI звільнилися менш ніж за три роки після запуску компанії
ЄС готує перелік вимог до росії для мирної угоди щодо України
Дві країни ЄС проти нафтових санкцій для росії
Термін служби старих суден у росії збільшать до 50 років
Нерухомість у США: що найбільше купують та скільки це коштує
Чехія планує більш ніж утричі скоротити гуманітарну допомогу іншим державам
