0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ модернізує платіжну інфраструктуру


НБУ модернізує платіжну інфраструктуру

Національний банк та банки України працюють над модернізацією платіжної інфрастуктури.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

«Національний банк продовжує працювати над переведенням платіжної інфраструктури України на міжнародний стандарт ISO 20 022. На базі міжнародного стандарту ISO 20 022 Національний банк уже розробляє нове покоління української системи міжбанківських платежів — системи електронних платежів», — сказано в повідомленні.

Що планує НБУ:

 • до кінця 2022 року регулятор планує не лише модернізувати СЕП відповідно до цього міжнародного стандарту, але й перевести її роботу в цілодобовий режим 24/7 (зараз система працює в режимі 23/7).

З початку другого кварталу 2021 року до процесу переходу на міжнародний стандарт ISO 20 022 Національний банк активно долучає й банки.

«Так, із 1 квітня цього року працює тестовий стенд СЕП нового покоління. Банки на практиці можуть відпрацьовувати формати кредитового переказу на базі ISO 20 022. Зараз до тестового стенду підключилися шість основних компаній, які розробляють програмне забезпечення для банківської сфери, та три банки, а ще три банки перебувають у стадії підключення», — наголошують у Нацбанку

Решта банків поетапно приєднуватимуться впродовж наступних місяців:

 • у червні – 9 банків,
 • у липні – 24 банки,
 • у серпні – 20 банків,
 • у вересні – 8 банків,
 • у жовтні – 2 банки.

Як зазначається, рішення про дату остаточного переходу всієї банківської системи України на нове покоління СЕП Національний банк ухвалюватиме в діалозі з банками та лише після детального аналізу результатів тестування, з урахуванням необхідних доопрацювань та готовності банків.

Довідка Finance.ua:

 • Міжнародний стандарт ISO 20 022 — універсальний спосіб взаємодії різних автоматизованих систем учасників фінансових і торгових ринків у світі.
 • Його впровадження в Україні надасть банкам та бізнесу нові можливості, здешевить транзакції, підвищить гарантії їх проведення та безпеку. Крім того, цей стандарт дає можливість збагатити платіж додатковою інформацією, а також автоматизувати значну кількість процесів під час оброблення платежів.

Про всі банківські новації ми також розповідаємо в телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь, щоб завжди бути в курсі останніх новин.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua