0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт розповів про зміну вартості імпортних посилок


Експерт розповів про зміну вартості імпортних посилок

Кабмін вирішив підвищити вартість ввезення в Україну деяких категорій товарів. Якщо зараз максимальна ціна безмитного завезення в країну товарів в ручній поклажі або супровідному багажі для пунктів пропуску в аеропортах і морпортах становить € 1 тис., то в уряді бажають опустити «стелю» до € 430.

Водночас, якщо сьогодні гранична вартість безмитного ввезення товарів через інші пункти пропуску становить € 500, то в Кабміні запропонували парламенту опустити її до € 300. В уряді підтримали відповідний законопроект, а такі заходи пояснили необхідністю оновити частину Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

«Це торкнеться будь-яких товарів. Якщо вони коштують сьогодні до € 1 тис. і € 500 відповідно, то їх не оподатковують. Важливо, що мова йде про загальну вартість. Це не той випадок, коли ви везете п’ять товарів по € 1 тис. Я думаю, що зниження цих лімітів зумовлене якраз розвитком комерції з-за кордону», — зауважив митний юрист Ярослав Лисенко.

За його припущенням, в Кабміні просто проаналізували, скільки за останній час приходило товарів з-за кордону у вигляді посилок. Лисенко зазначає, що на рішення, можливо, вплинуло і зростання надходження товарів від поштових операторів. Останні показують, наскільки іноземна продукція набирає у нас популярності.

Тим більше, що все більше українців закуповуються в тому ж Китаї. Не кажучи вже про магазини, які возять в Україну, наприклад, електроніку під виглядом фізосіб. Тому влада і вирішила зловити момент для збільшення надходжень до бюджету.

Сказати, скільки сьогодні мита платять українці за такі товари, непросто. У кожного товару — своє мито. Для цього і існує закон Про митний тариф та Український класифікатор товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) з кодами, за якими і визначається вартість ввезення. Наприклад, 10% або 5% від ціни самого товару.

«У деяких випадках розмір мита залежить також і від ваги товару. Але це, звісно, для перетину кордону на автомобілі. Наразі „стеля“ — не більше € 500 на людину, але при цьому товар не повинен важити більше 50 кг. Для літаків такі ліміти щодо ваги не встановлені, оскільки там все одно існує доплата», — нагадує Лисенко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua