0 800 307 555
0 800 307 555

Бізнес отримав 48 млрд грн через Фонд розвитку підприємництва


Бізнес отримав 48 млрд грн через Фонд розвитку підприємництва

Загальний обсяг фінансової підтримки малого та середнього бізнесу за всіма програмами Фонду розвитку підприємництва становить майже 48 млрд грн.

Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко на презентації річного звіту ФРП.

Стежте за економічними новинами в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути завжди в курсі всіх фінансових подій.

«Загальний обсяг фінансової підтримки малого бізнесу України за всіма програмами ФРП становить близько 48 млрд грн. Ми ставимо акцент на розвитку мікро, малих та середніх підприємств, від успішного функціонування яких залежить добробут більшості громадян», – зазначив він.

Завдяки ФРП в Україні реалізується ціла низка програм з підтримки фінансування мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП), а також розвитку малого бізнесу загалом.


Інфографіка: Мінфін

«Це дає нам підстави для запровадження нових проєктів – не лише за підтримки уряду Німеччини, а й інших міжнародних фінансових організацій», – підкреслив Марченко.

ФРП реалізує кредитні програми із залученням коштів допомоги уряду Німеччини, програму Financeast за підтримки Євросоюзу, а також держпрограму «Доступні кредити 5–7–9%».

З 1996 року українські підприємці отримали 163 991 кредит на 29,3 млрд грн у межах кредитних програм, що реалізуються зокрема за рахунок позик уряду Німеччини, наданих Міністерству фінансів через Німецький банк розвитку KfW.

Мінфін зацікавлений у розширенні обсягів підтримки фінансування ММСП через нові програми ФРП. З цією метою у грудні 2020 року міністерство підписало з урядом Німеччини генеральну угоду про фінансове співробітництво, до якої увійшла велика кількість нових проєктів та програм.

Однією з таких програм стане нова кредитна програма з підтримки фінансування енергоефективних проєктів ММСП, яка реалізовуватиметься через Німецький банк розвитку KfW у співпраці з ЄС, який надав Україні фінансову допомогу на хеджування валютних ризиків у межах ініціативи EU4Business.

«Представництво ЄС розглядає ФРП як лідера та фінансового новатора в Україні, і ми справді думаємо, що підхід, який Фонд застосовує – це саме те, що буде і надалі підтримувати ЄС. Тому ми сподіваємося на поглиблення нашої співпраці з ФРП у майбутньому», – наголосив керівник сектору сільського господарства, земельного лісового господарства, рибного господарства представництва ЄС в Україні Хелл Крістіан.

За результатами 2020 року спільні плани уряду та міжнародних партнерів України з підтримки малого бізнесу Фондом розвитку підприємництва реалізовано у повному обсязі.


Інфографіка: Мінфін

До речі, портал Finance.ua проаналізував кредитні пропозиції більшості українських банків. Найкращі ми відібрали в спеціальному сервісі.

Порівняти і підібрати кредит можна тут

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua