0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін схвалив виділення $6 мільйонів на погашення чужого боргу перед МВФ


Кабмін схвалив виділення $6 мільйонів на погашення чужого боргу перед МВФ

Кабінет Міністрів схвалив проект листа до Міжнародного валютного фонду з надання фінансової допомоги Республіці Судан у розмірі 6 млн дол. для погашення боргу країни перед фінансовою організацією.

Потрібне рішення Кабмін прийняв на сьогоднішньому засіданні.

Читайте також: У Раді пропонують почати процес реструктуризації держборгу перед МВФ

Згідно з пояснювальною запискою до документа, за результатами розгляду питання з Міністерством розвитку економіки, Міністерством юстиції та Національним банком України узгоджена позиція щодо підтримки ініціативи МВФ щодо списання боргу Судану в пропорційному співвідношенні до розміру квоти України в МВФ в сумі 4,2 млн СПЗ (близько 6 млн дол.)

Поточний обсяг коштів України на рахунку в МВФ становить 16,74 млн СПЗ (близько 23,9 млн доларів).

«Судан є останньою країною, яка станом на сьогодні має прострочену заборгованість перед МВФ і може брати участь у цій ініціативі», — йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Нагадаємо, Рада директорів МВФ 10 травня 2021 року схвалила пакет фінансування для повного погашення боргів Судану перед МВФ та іншими державами-членами МВФ в рамках ініціативи для бідних країн з великою заборгованістю

Передбачається, що погашення боргів Судану перед МВФ відбуватиметься за рахунок використання коштів, накопичених на спеціально створених для таких випадків рахунках.

При цьому Міністерство закордонних справ України листом від 19 квітня повідомило, що не підтримує зазначену ініціативу з міркувань політичного характеру.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua