Виручка десяти найбільших контрактних виробників чипів зросла до рекорду — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Виручка десяти найбільших контрактних виробників чипів зросла до рекорду

Технології&Авто
369
Виручка десяти найбільших контрактних виробників чипів за підсумками першого кварталу 2021 року сягнула $22,75 млрд, що стало новим рекордом. Порівняно з трьома попередніми місяцями показник виріс на 1%, підрахували аналітики TrendForce.
Лідером даного ринку залишається TSMC, чия частка в першій чверті 2021 року склала 55%, а виручка від фаундрі-послуг – $12,9 млрд (+2% в квартальному численні).
На другій позиції залишилася Samsung з показниками 17% і $4,1 млрд відповідно.
Топ-3 замкнула компанія UMC, на яку припало 7% ринку контрактного виробництва напівпровідникової продукції.
Як зазначає телеканал CNBC, на який посилається DailyComm, чипи використовуються повсюдно – від автомобілів та ігрових консолей до пральних машин і електричних зубних щіток. Вони є невід’ємною частиною світової економіки і життєво важливі для багатьох найбільших галузей промисловості. Однак на ринку мікросхем спостерігається гострий дефіцит, який, на думку виробників, може тривати до 2023 року.
У дослідженні вказано, що основними драйверами зростання доходів TSMC є чипи, що виготовляються за 7-, 12- і 16-нм технологічними процесами. Продажі 7-нм продуктів продовжують стабільно зростати завдяки замовленням від AMD, MediaTek і Qualcomm.
У Samsung виручка від надання послуг контрактного виробництва чипів у січні-березні 2021 року впала на 2% через припинення роботи заводу в Техасі у зв’язку з негодою.
У TrendForce очікують, що в другому кварталі 2021 року 10 найбільших чипмейкерів збільшать сукупну виручку на 1-3% порівняно з першою чвертю завдяки тому, що ціни на напівпровідникові пластини і попит на ринку продовжують рости.
За матеріалами:
Mind
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас