205
Україна не імпортує газ з Росії 2000 днів
— Енергетика
Україна не імпортує природний газ за контрактом з ПАТ «Газпром» (РФ) вже 2000 днів — з 26 листопада 2015 року, закуповуючи ресурс виключно на західному кордоні країни.
Причиною відмови України від купівлі газу на її східному кордоні наприкінці 2015 року стала неузгодженість за ціною.
При цьому після перегляду Стокгольмським арбітражем контрактної формули в контракті між «Нафтогазом» і «Газпромом» Україна навесні 2018 року була готова відновити прямий імпорт, але російський монополіст повернув НАК внесений авансовий платіж $ 127,6 млн.
Термін дії контракту на постачання газу між «Нафтогазом» і «Газпромом» закінчився 31 грудня 2019 року, новий сторони не укладали.
Юрій Вітренко, який нещодавно очолив «Нафтогаз», в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив, що компанія вивчить юридичні можливості тиску на «Газпром» через антимонопольний орган ЄС для перенесення точок продажу російського газу європейським компаніям на кордон Україна-РФ.
Вітренко також вважає за необхідне тиснути на Росію для розблокування експорту середньоазіатського газу в Європу і надання можливості експорту незалежним російським видобувачам.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
В опалювальний сезон Україна увійде з 17,6 ГВт потужності — глава Міненерго
США вважають, що ЄС може відмовитись від російського газу протягом року
В Україні запрацював найбільший комплекс систем зберігання енергії на 200 МВт
У росії паливна криза охопила 20 регіонів
«Плата» за купівлю російської нафти: Трамп запропонував ЄС ввести 100%-тарифи проти Індії та КНР
МВФ підрахував втрати Орбана після відмови ЄС від російських нафти і газу