0 800 307 555
0 800 307 555

Tesla хоче вийти на мільярдний ринок зелених кредитів


Tesla хоче вийти на мільярдний ринок зелених кредитів

Агентство з охорони навколишнього середовища США розглядає заявки від восьми компаній з проханням дозволити їм вийти на багатомільярдний ринок сертифікатів на відновлювану енергію. Одна з них – компанія Ілона Маска Tesla, яка збирається добре заробити на новому курсі адміністрації президента Джо Байдена щодо захисту планети від парникових газів.

Про це повідомляє Electrek.

Поява на ринку зелених кредитів Tesla може істотно змінити сам ринок, що сформувався в середині 2000-х для залучення інвестицій в біопаливну індустрію країни, щоб знизити залежність Штатів від іноземної нафти.

У 2020 році він випустив близько 18 млрд сертифікатів. Зараз на ньому домінують виробники етанолу. Заявка Tesla, найімовірніше, належить до виробництва електрики з біогазу, пише Reuters.

Очікується, що влітку цього року адміністрація розгляне заявки та визначить, як електромобілі могли б претендувати на кредити. Поява Tesla й інших виробників EV може залучити інвестиції для такої потрібної інфраструктури станцій зарядки.

У той же час такий хід навряд чи сподобається представникам індустрії нафтопереробки, яким доведеться купувати ці кредити. Фактично, таким чином їм доведеться субсидіювати компанії, які намагаються вижити їх з бізнесу.

Для компанії Ілона Маска, в свою чергу, це може бути новим джерелом доходу, і досить істотного, особливо в поєднанні з федеральною програмою пільг на придбання електротранспорту, повідомляє Electrek.

Сертифікати на відновлювану енергію – фінансовий інструмент, який служить для підтримки розвитку ВДЕ. Такий документ свідчить, що покупець придбав вказану кількість сонячної або вітрової енергії.

На початку року Ілон Маск запропонував адміністрації нового президента ввести податок на емісію СО2. Глава Tesla і SpaceX впевнений, що ринок функціонує правильно, коли ціни відповідають дійсності. Що стосується продуктів, які виділяють СО2, то ціни на них не вірні, оскільки не відображають збиток від емісії для навколишнього середовища і людини. Маск вважає, що якщо ціну на всі продукти формувати з урахуванням їх вуглецевого сліду, то економіка швидко сама все вирішить – продукти з великим виділенням CO2 швидко підуть з ринку, так як стануть істотно дорожчими, і попит на них різко впаде.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua