518
У Кабміні назвали причини обмеження цін на пальне до кінця карантину
— Енергетика
Рішення Кабінету міністрів про встановлення граничної торговельної надбавки на бензин і дизельне пальне має стабілізувати ринок. Обмеження діятимуть до кінця карантину.
Про це заявив міністр економіки Ігор Петрашко, повідомляє прес-служба міністерства.
“Введення урядом граничних торговельних надбавок на пальне – це вимушений і тимчасовий захід на період карантину. Це відповідь на необґрунтоване зростання цін на пальне в роздрібних мережах”, – сказав він.
За його словами, “граничний розмір торгової надбавки унеможливить маніпуляцію цінами, стабілізує ринок роздрібної торгівлі пальним і введе прозорий механізм ціноутворення”.
Гранична торговельна надбавка буде нараховуватися до середньої вартості пального, яка буде визначатися на підставі даних інформаційного агентства Platts CIF NWE за попередню декаду з урахуванням акцизу і податку на додану вартість.
Як вказано в повідомленні, граничний рівень торговельної надбавки встановлено в таких розмірах:
- не більше 7 гривень (включаючи ПДВ) на 1 літр для дизельного пального;
- не більше 5 гривень (включаючи ПДВ) на 1 літр для автомобільних бензинів.
Інформація про середню вартість 1 літра дизельного пального і бензинів автомобільних публікується на офіційному веб-сайті Мінекономіки щомісяця до 3, 13 і 23 числа.
- не більше 5 гривень (включаючи ПДВ) на 1 літр для автомобільних бензинів.
Інформація про середню вартість 1 літра дизельного пального і бензинів автомобільних публікується на офіційному веб-сайті Мінекономіки щомісяця до 3, 13 і 23 числа.
Постанова набирає чинності з наступного дня після публікації, тобто з 15 травня.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України ввів державне регулювання роздрібних цін на бензин і дизельне пальне. Згідно з розрахунками, середня ціна дизельного пального на травень з урахуванням граничної націнки має становити 27,89 гривень за літр, бензину – 30,22 гривень за літр.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
Експорт електроенергії повернувся на довоєнний рівень
У серпні Україна стала п’ятою в Європі за ціною електроенергії
Європа не планує купувати російські газ та нафту навіть після встановлення миру
«Укренерго» збудувало першу чергу захисту обладнання
росія планує постачати Китаю понад 100 млрд кубометрів газу в рік
Польща будує першу в Європі атомну електростанцію із малими реакторами